Home Teknoloji Haberleri 200 milyon Yahoo kullanıcısının bilgisi satılıyor!
200 milyon Yahoo kullanıcısının bilgisi satılıyor!

200 milyon Yahoo kullanıcısının bilgisi satılıyor!

0

Veriazon’a 4.83 milyar dolara satılmasıyla gündeme gelen Yahoo’nun başı bu sefer fena derde girdi. Yahoo’nun 200 milyona yakın kullanıcısının bilgileri internette dolaşıyor.

 

200 milyon kullanıcının bilgileri satışta!

SUNNYVALE, CA - JULY 17:  The Yahoo logo is displayed in front of the Yahoo headqarters on July 17, 2012 in Sunnyvale, California.  Yahoo will report Q2 earnings one day after former Google executive Marissa Mayer was named as the new CEO. Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Kendisini Peace diye adlandıran internet korsanı Yahoo’nun sunucularına girerek 200 milyon kullanıcının bilgilerini çaldı. Çaldığı 200 milyon kullanıcının bilgilerini ise DeepWeb’de 1.800 dolarlık fiyat etiketiyle satmaya başladı.

Peki kullanıcıların hangi bilgileri çalındı?

25926

Bu internet korsanı tarafından çalınan 200 milyon kullanıcının bilgisi aşırı derecede önem taşımakta. Çünkü bu bilgiler arasında kullanıcı isimleri, e-posta adresleri, doğum tarihleri ve şifreleri bulunuyor.

Yahoo olaydan haberdar!

iaHou__thdhr_almstkhdmin_aldhin_itm_astHdaf_hsabatHm

Yahoo, internet korsanının çaldığı bilgileri doğruladı ve bu olayı bildiklerini söylüyor. Bu konuda Yahoo çalışmalar yapmaya başladı ayrıca Yahoo’nun açıklamasına göre bu hesapların kullanılmayan hesaplar olduğunu söyledi. Zaten Yahoo’yu fazla kullanan yoktu bu olaydan sonra kimsede kullanmaz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir