Home Teknoloji Haberleri 2015’te Bilim Dünyasında Öne Çıkanlar
0

2015’te Bilim Dünyasında Öne Çıkanlar

0

2015 dünya için birçok yeniliğin bir üst kademesinin geldiği(alıştırıldığımız gibi, update yedik resmen) bir yıl oldu. Özellikle teknoloji sektöründe dünyaya adını en çok duyurabilen akıllı telefonlar ve onların sahibi, naçizane markalar için de tabii ki bir sürü yenilik demek oldu. iPhone 6 lar sonra 6s sonra 6+ sonra 6s+ mı neydi? (cidden sırasını ne biliyorum ne de takip edebildim) tabii o çıkarsa hiç durmayacak olan samsung s6 s6dge vesaire vesaire derken daha birçok marka “YENİ, DAHA YENİ, EEN YENİİ!!” felsefesiyle zibilyon tane “yeni” telefon çıkararak “hizmetimize” sundular.

Sadece telefon mu? Arabalar, bilgisayar sistemleri, elektrikli ev aletlerine kadar her şeyin her zaman olduğu gibi en iyisi ve yenisine uğraştığımız için zaten dünya her gün çok daha iyi bir seviyede teknolojik açıdan(!)

Bunlardan daha çok önem taşıyan, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz daha başka bir sürü alanda yeniliğe ihtiyaç varken özellikle bu aletlerin, araçların üzerinde durulmasının tek sebebi; tabii ki piramidin tepesinde o kıçı büyük paranın asıl sahiplerini her gün daha da zengin edişimizin onları tatmin etmemesinden kaynaklı. (buradan başka konulara da atlanır ama efenim ı ıh o zaman haber, haberliğinden iyicene çıkar. Bir başkasına umarım ^^ )

Gel gelelim  dünyada iyi şeyler de olmuyor değil, yararlı ve bir o kadar da gerekli inovasyonlar bu yılda da dünya insanları bizlerle buluşabildi. Hepsi daha ne kadar kullanılıyor bilinmez ama bu kullanılmayacakları anlamına gelmediğiyle birlikte sayıları günden güne illa ki artacaktır diye düşünüyorum. Gelin Öne çıkan bu yeni gelişmelere kısa biz göz atalım.

Not: Videonun süresi; kesinlikle izlediğinizde aklınıza kazınacak düşüncelerden çok daha kısadır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir