Home Makaleler 2015’te YouTube’da en çok izlenen 5 oyun videosu
0

2015’te YouTube’da en çok izlenen 5 oyun videosu

0

Youtube yaptığı açıklama ile 2015 yılında en çok izlenen oyun odaklı videoların listesini paylaştı. Bu listede resmi oyun videolarından hayran yapımlarına ya da mobil oyun videolara kadar geniş bir yelpaze bulunuyor. Bu durum Youtube’taki oyuncuların aslında ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu gözler önüne sermiş.

Şimdi gelin izlenme sırasına göre bu yıl Youtube’ta en çok izlenen oyun odaklı videolara bakalım.

3

İlk video bir efsaneden geliyor. Açıkçası duyuru anında E3 fuarında yer edinen şanslı oyunculardan biri olarak bende yerime duramamıştım. Eminim Final Fantasy VII Remake duyuru videosunu gördüğünüzde en azından serinin hayranları da benimle aynı duyguları paylaşmıştır. Playstation resmi kanalında şu an 12.951.174 izlenme sayısı bulunan Final Fantasy VII Remake videosu oyuna olan ilgiyi kanıtlar nitelikte listede sağlam bir yer edinmiş.

Halo vs Call of Duty bu sene benimde hayran yapımı videolar arasında favorilerim arasında yer alıyor. yayınladıkları her videoda ortalığı birbirine katan RackaRacka ekibi bu sefer günümüzün gözde serileri Halo ve Call of Duty dinamiklerini karşı karşıya getirmiş. Her iki oyundan da önemli oynanış dinamiklerini komik bir şekilde videoya ekleyen kanalın bu videosu şu anda13.363.343 izlenme sayısına sahip.

İleri yaştaki insanlar GTA V’i oynasa nasıl tepkiler verirdi? İşte bu mantıktan yola çıkan React kanalı oyunlarla çokta ilgisi olmayan kişileri bir araya getirmiş ve GTA V’te karşılaştıkları olaylara gösterdikleri tepkileri derlemiş. İşte bu video birbirinden komik yorumlar aldığı gibi Youtube üzerinden şu anda tam 16.079.784 kişiye ulaşmış durumda.

Bu yılın en merak edilen oyunlarından biri şüphesiz Fallout 4’tü.Her ne kadar yılın oyunları ödüllerinden eli boş ayrılsa da bu yıl çıkan en sağlam oyunlardan birinin Fallout 4 olduğunu söyleyebiliriz. Yayınlanan videoda oyunun dünyasından sahip olduğu atmosfere kadar birçok detay barındıran bu video uzun süren bir geri sayım sonrasında karşımıza çıkmıştı. Eleştirilecek yönlerine rağmen oyun keyfinden pek birşey kaybetmeyen Fallout 4’ün ilk tanıtım videosu tam 18.203.252 kişiye ulaşmış durumda.

Pokemon yapımlarının sahip olduğu poülerite kesinlikle tartışılmaz. Markanın sahip olduğu herşey bir diğer deyişle oyunlarından tutun anime yapımları hatta Japonya’daki TV şovlarına kadar büyük bir izleyici kitlesine sahip. Hal böyle olunca Pokemon GO’nun ilk tanıtım videosu da Youtube üzerinden milyonlara ulaştı. Cep telefonlarımızdan yakalyacağımız Pokemonlar üzerine kurulu olan bu konsept hala 2016 yılının en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor ve dahası video şu anda 19.646.968 kişiye ulaşmış.

-Merlin’in Kazanı
Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir