Home Oyun 2016’ın ilk çeyreğinde bizleri bekleyen oyunlar!
0

2016’ın ilk çeyreğinde bizleri bekleyen oyunlar!

0

Bir 365 günün daha sonuna yaklaştık. Günler su gibi akıp geçmeye devam ediyor ve geçen bu zaman içinde aramıza yeni oyunlar da katılmaya devam ediyor. Teknolojinin son hız geliştiği bugünlerde teknolojinin nimetlerinden yararlanan oyunlar bir bir çıkışını yaptı. Kimisi olumlu, kimisi olumsuz yorumlar alırken gözümüzü yeni çıkacak oyunlara şimdiden diktik. Peki 2016 yılında bizleri neler bekliyor? Sizler için derlediğimiz bu galeriden hangi oyunlar 2016’da bizleri bekliyor hep beraber görelim.

galeri_1001

FAR CRY: PRIMAL (ÇIKIŞ TARİHİ:  23 ŞUBAT 2016)

Bavulları hazırlayın, Far Cry bizi ilk çağın zorlu şartlarına götürüyor. Bu sene oyuncalara daha farklı bir atmosfer yaşatmak isteyen Far Cry’ın yapımcıları oyun severleri eski çağın zor şartlarında mücadeleye çıkartıyor. Oyunda bizlere mamutlar, kaplanlar daha birçok farklı eski çağ hayvanlarına karşı hayatta kalmaya çalışacağız. Bu arada kabineler arası savaşları da tanık olacağız. Şimdiden hepinize bol şanslar!

galeri_1002

This War of Mine: The Little  Ones (Çıkış Tarihi: 29 Ocak 2016)

Savaşın acımasız yüzünü çok iyi yansıtan This War of Mine PS4 ve Xbox One sürümleri için hazırlanan The Little Ones  29 Ocak’ta kullanıcılar için çıkışını yapacak. Savaşın sadece askerlere değil, sivilleride nasıl etkilediğini çok iyi anlayabileceğimiz yapımın yeni oyununda bu sefer oyuna çocuklarda eklenerek anlaşılan daha duygusal bir hale gelecek. Hem çocukların hem yetişkinlerin bulunduğu grubu yöneterek zorlu savaş koşullarında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Allah kolaylık versin.
galeri_1003
XCOM 2 (ÇIKIŞ TARİHİ: 5 Şubat 2016)

Başarılı strateji oyunlarından olan XCOM yoluna yeni oyunuyla devam ediyor.  5 Şubat 2016’da oyuncularla buluşacak olan XCOM 2 bildiğimiz gibi sadece PC kullanıcıları için çıkışını yapacak. Bu detay PlayStation ve Xbox kullanıcılarını biraz üzdü ama umuyoruz ki ileriki zamanlarda bu konu hakkında bir hareketlenme olur. XCOM 2’de mod desteği ve rastgele oluşturulan haritalarla bütün dikkatleri üstüne çekmiş durumda.
galeri_1004
Resident Evil Zero HD Remaster (Çıkış Tarihi:19 Ocak 2016)

2002 yılında ilk defa oyuncuların karşınına Nintendo Gamecube ile çıkan Resident Evil: Zero yenilenerek yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.  Resident Evil: Zero HD Remastered versiyonu bu sefer PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, 360 ve  PC platformları için çıkışını yapacak.  Resident Evil Zero’da  ilk oyundan önceki zaman diliminde yaşanmış olayları konu alan Zero aynı tadı remastered versiyonu ile yeniden verebilecek mi? Merakla bekliyoruz.

galeri_1005
The Town of Light (Çıkış Tarihi: 26 Şubat 2016)
16 yaşındaki zihinsel bir hastalığı olan genç bir kızı canlandırdığımız bir korku oyunu olan The Town of Light 26 Şubat 2016’da çıkışını gerçekleştirecek. Volterra Psikiyatri Akıl hastanesinde geçen oyunumuzda, 16 yaşındaki karakterimizin gözünden hastanede yaşanan olayları görüyoruz.
galeri_1006
The Banner Saga (Çıkış Tarihi:12 Ocak 2016)

The Banner Saga ile devler ve insanların ortaklaşa omuz omuza, şeytani güçlere karşı yürüttüğü mücadeleye tanık oluyoruz. Taktiksel ve RPG oyunu olan The Banner Saga görselleriyle oyuncuları cezp ediyor. Bu maceraya sizde ortak olmak istiyorsanız 12 Ocak 2016’yı bekleyebilirsiniz.
galeri_1007
Unvarel (Çıkış Tarihi: 9 Şubat 2016)

Masalsı bir tarzı olan platform oyunu olan Unravel ile tanışmaya hazırlanın.  Oldukça hareketli ve atmosferik bir tasarıma sahip olan karakterimiz ile arkamızdan iplik bırakarak maceradan maceraya atlıyoruz. Yapımcılar geride bıraktığımız bu ipliklerin çevremizdeki diğer insanlarla kurduğumuz iletişimi simgeliyormuş.  Tamamen fizik tabanlı bir oynanışa sahip olan Unravel bütün dikkatleri üzerine çekmiş durumda.
galeri_1008
Tom Clancy’s : The Division (Çıkış Tarihi: 8 Mart 2016)
Tom Clancy’s serisine yeni katılacak oyunlardan biri olan The Division bütün dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Oyun hakkında gün yüzüne çıkan detaylarla birlikte oyuncuları daha da heyecanlandıran yapımcılar, yeni oyunuyla beraber aynı başarısını sürdürmek istiyor. Aksiyon- Hayatta kalma tarzına geçiş yapmak isteyen Ubisoft The Division ile başarılı bir çıkarmakta istekli. Arkadaşlarımızla beraber hayatta kalmaya çalışacağız. Anlaşılan o ki New York sokaklarında bizleri zorlu bir mücadele bekliyor. Tabi ki hayatta kalmak için gizlilik şart. Sessizce düşmanlarınızın korkulu rüyası olun.  The Division’da MMO- RPG dinamikleriyle karakterimizi geliştirebilme imkânımız var. Buram buram aksiyon kokan The Division için 8 Mart 2016’yı beklememiz şart
-Merlin’in Kazanı
Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisment ad adsense adlogger