Home İlginç haberler 7 adımda milyon dolarlık imparatorluk kurma!
7 adımda milyon dolarlık imparatorluk kurma!

7 adımda milyon dolarlık imparatorluk kurma!

0

1-Yeteneğinizi keşfedin!

1-6

Yaşınız kaç olursa olsun sistemli bir yaklaşım uygularsanız hiç bilmediğiniz gizli bir yeteneğinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Kimse sizin için bu gizli yeteneğinizi bulmaya çalışmaz bu yüzden bunu bulmak için siz çaba göstermelisiniz.

2- Hikayenizi anlatın!

jpg

Yapacaklarının başka insanların hikayesine benzemesine gerek yok! Ne yaptığın önemli değil, kendi hikayeni yaratmayı öğrenmen gerekiyor. Bir hikaye anlatacaksanız bu başkasının değil sizin hayat hikayeniz olmalı. Çoğu kişi kendi hikayesini anlatmak için geçmişi üzerinde düşünür. Ama sizin hikayeniz önemli çünkü bu hikaye nereden geldiğiniz, nereye gittiğinizi nasıl birisi olduğunuzu anlatıyor. Kendinize bir iyilik yapın ve 5-10 sayfadan oluşan hayat hikayenizi kaleme alın unutmayın bu hikayenin mükemmel olması gerekmez.

3- Bir ürün yapın!

jpg (1)

Milyon dolarlık bir servete sahip olmak istiyorsanız elinizde satacak bir ürününüz olması gerekir büyümekte olacak markanız ile ilgili hikayeniz için markanızın bir ürünü olmalı. Müşterilerinize minnettar olmanız insanların ürünlerinize göstereceği ilgiyi arttırmaz.

4- İşleri büyütün!

jpg (2)

Çalışma hayatınız boyunca işlerinizi daha fazla geliştirmenin yollarını aramalısınız. Her zaman sizi diğerlerinden farklı kılacak işler üzerine odaklanmalısınız ve asla kendinizi yeterli görmemelisiniz. Markanızın kısa sürede nasıl daha fazla kişiye hizmet edebileceği üzerine odaklanmalısınız.

5- Sistem kurun!

jpg (3)

İşleriniz geliştikçe bunu destekleyebilecek bir sistem kurmalısınız bu sizin lehinize çalışacak bir imparatorluk kurmanızda yardımcı olacaktır. Doğru bir sistem sizin için en değerli şey olan zamanınızı korumayı sağlar. Gereksiz zaman kayıpları ile uğraşarak performansınızı düşürecek şeyleri engellemenin en kolay yolu düzgün çalışacak bir sistem kurmanızdır.

6- Alım yapın!

jpg (4)

Kurmuş olduğunuz sistem ulaştığınız kapasiteyi kaldıramayacak duruma geldiyse personel almanın zamanı gelmiş demektir. Pek çok hevesli girişimci kendisine şirketin CEO’su diyor ve genellikle ilk işleri kendi pozisyonu dışında personel görevlendirmeyi tercih ediyorlar. Önemli görevlerde var olan personeller arasında rasgele bir görevlendirme yapmak yerine bu pozisyonlar için uygun olan kişileri almak en doğru seçim olacaktır.

7- Kitlenizi büyütün!

jpg (5)

Pazarlamanız ile ilgili iyi bir hizmeti yakaladıysanız işlerinizi hesaplamayı ve daha fazla güçlendirmeyi isteyeceksinizdir. Milyon dolarlık bir servet için çok daha fazla üretmeli ve satış yapmalısınız. Daha fazla kişiye ulaşabilmeniz işinizde kendinizi geliştirmenize bağlıdır. Eğer siz 100 kişiye iyi bir hizmet verirseniz bunlarla beraber binlerce kişi daha gelecektir eğer binlerce kişiye iyi hizmet ederseniz yüz binlerce kişi gelecektir eğer yüzbinlerce kişiye iyi hizmet ederseniz milyonlarca kişi sizi tercih edecektir. Unutmayın başarı başarıyı doğurur. Milyon dolarlık bir serveti kurmak için daha az sayıda kişiye nasıl en iyi hizmet edebileceğini öğrenmen gerekir.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir