Home Uncategorized ABD Box Office’in Lideri Değişmedi!
ABD Box Office’in Lideri Değişmedi!
0

ABD Box Office’in Lideri Değişmedi!

0

 

ABD box office bu hafta da zirveyi süper kahramanlara teslim etti. (İnmiyorlar ki arkadaş, heh heh)

Bu hafta box office listesinin galibi geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu aralar ünü dünya çapında iyiden iyiye artmış olan anti kahraman Deadpool oldu. Çenesi düşük Marvel karakterinin intikam savaşını sarkastik bir dille beyaz perdeye yansıtan film vizyona girdiği 2. haftasında 55 milyon dolarlık gişe ile rakiplerine fark attı, ki daha bu farkın azalarak da olsa artmaya devam edeceği öngörülüyor. Listenin 2. sırasını ise geçen haftanın galibi olan, sevilen animasyon serisinin son halkası Kung Fu Panda 3 aldı. Sevimli dövüş sanatları ustası pandamızın vizyondaki 4. haftasında sinemalarda 12,5 milyon dolar hasılatı oldu. Listenin 3. sırasında ise vizyondaki ilk haftasını kutlayan Risen yer aldı. Tarihi aksiyon türü film 11,8 milyon dolar hasılata ulaşıp aslında aksini iddia edip bu başarı potansiyelini öngörmeyen çoğu otoriteri yanılttı.

Listenin 4. sırasını vizyondaki ilk haftasını kutlayan korku gerilim filmi The Witch aldı. Ülkemizde de merakla beklenen korku yapımı açılışını 8,6 milyon dolar ile yaptı. (Heç fena değil) Köy korkusunu takip eden yapım ise Bekar Yaşam Kılavuzu oldu. Hollywood’un sevilen komedi yüzlerini bir araya getiren eğlenceli bekarlık filmi 2. haftasında 2 sıra gerileyerek 8,2 milyon dolar gişe yaptı. Listenin 6. sırasındaki yapım ise Olimpiyatlara damgasını vurmuş olan atlet Jesse Owens’ın hayatını temel alan Race filmi oldu. Owens’ın ırkçılığın hüküm sürdüğü bir dönemde imza attığı Olimpiyat efsanesi ilk haftasında 7,2 milyon dolar kazandı. Listenin 7. filmi ise moda ikonları Derek ve Hansel’ı bir kez daha görme şansına eriştiğimiz Zoolander 2 oldu. Uzun bir aranın ardından sevilen yüzleri tekrar seyircilerle buluşturan devam filmi 2. haftasında 3 sıra gerileyerek 5,5 milyon dolar elde etti.

Listenin 8. sırasında ise vizyondaki 10. haftasını kutlayan (Dıt dı dıııın dıt dı dı dı dı dınının!!!!) Star Wars: Güç Uyanıyor yer aldı. Yönetmen koltuğunda bilim kurgu yapımlarının başarılı ismi JJ Abrams’ın oturduğu film 3,8 milyon dolar gişe yaparken, bilim kurgu efsanesini Leonardo Dicaprio’ya En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar umut ışığını bir kez daha yakan Diriliş takip etti. Özellikle artık 9gag ile de büyük kitleye ulaşan paylaşımlarla beraber tüm dünya elele Leo’ya ilk oscarını kazandıracağız gibi duruyor. Eh haketmedi değil bu adam daha ne yapasın… Western türü film haftasonunda 3,8 elde etti. Listenin son sırasını ise 4 basamaklık düşüşle 3. haftasını kutlayan Yüce Sezar! aldı. Hollywood’un Altın Çağı’nı Coen kardeşler farkıyla anlatan film 2,6 milyon dolar gişe yaptı.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir