Home Teknoloji Haberleri ABD’de 5,6 milyon kişinin bilgileri çalındı!

ABD’de 5,6 milyon kişinin bilgileri çalındı!

0

ABD hükümeti, Savunma Bakanlığı’nın veri merkezinden 5,6 milyon kişiye ait parmak izinin çalındığını duyurdu. Hackerların hükümet çalışanlarının bilgilerine de ulaştığı düşünülüyor.

ABD Personel Yönetim Ofisi (OPM) ve Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmada, milyonlarca kişiye ait güvenlik bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Bahar aylarında ortaya çıkarılan saldırıların yıllar öncesine uzandığı, hackerların hükümet çalışanlarına ait bilgilere de ulaştığı belirtildi.

Siber saldırı

ABD’li yetkililer çalınan güvenlik bilgilerinin şu ana kadar herhangi bir saldırı veya bilgi hırsızlığı için kullanılmadığını belirtti. Beyaz Sözcüsü Josh Earnest, OPM’den 21,5 milyon çalışanın bilgilerinin sızdırıldığı saldırının devamı olan soruşturmada, ‘sorumluların kim olduğu konusunda bir sonuca varılmadığını’ söyledi.Çalınan parmak izleriyle ilgili açıklama, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in ABD ziyareti öncesinde yapıldı.

Güvenlik uzmanları daha önce bilgisayar korsanlarının çaldığı bilgiler konusunda Çin’i suçlamış, Çin ise bu iddiaları hep reddetmişti.

Çinli lider Şi ile ABD Başkanı Barack Obama bu hafta siber güvenlik konusunda görüşmek üzere bir araya gelecek.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir