Home İlginç haberler Acun Ilıcalı hakkında bilinmeyenler!
Acun Ilıcalı hakkında bilinmeyenler!

Acun Ilıcalı hakkında bilinmeyenler!

0

1-

acun

29 mayıs 1969 Erzurum’ un , Ilıca ilçesinde dünyaya gelen Acun, ailenin ikinci çocuğudur. 5 yaşında okula gitmeye başlayan Acun, ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Liseyi, İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde başlayıp, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, ama 7 yılın sonunda mezun olmadan bıraktı.

 

2-

acum2

Acun Ilıcalı’ nın hayatında trafik kazaları çok büyük acılara sebep oldu. İlk olarak çok sevdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.1988 yılında 19 yaşında  Seda Ilıcalı ile evlendi ve 1990 yılında “Banu” adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra trafik kazasında anne ve babasını kaybetti. Yaşadıklarının etkisiyle ilk eşinden boşandı.

1994 yılında Bağdat Caddesi’nde bir motorsiklet kazası yaşadı ve arkasında oturan yakın arkadaşı bu kazada hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı ‘nın ise sol kolu kırıldı ve 36 dikişli atılan koluna platin takıldı.

3-

acum3

1995 yılında bir kot dükkanı açarak ticarete açıldı fakat kısa sürede iflas etti. Bir arkadaşı vesilesiyle İlker Yasin ile tanışıp, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere Kanal D’de işe alındı. Fenerbahçeli olan Acun, Beşiktaş muhabiri olarak çalışmaya başladı. Yaptığı başarılı spor muhabirliği vesilesiyle Şansal Büyüka ile tanışan Acun hayatının en büyük dönüm noktalarından olan Televole ile burada tanıştı ve artık Show Tv’de çalışmaya başlamıştı.

 

4-

televizyon-efsanesi-acun-ilicali-nin-bilinmeyenleri_780x585-kbu6kv0ods

Program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü 2002 yılında “Acun Firarda” adı altında ayrı bir program yaptı ve 105 ülke gezdi.

 

5-

televizyon-efsanesi-acun-ilicali-nin-bilinmeyenleri_780x585-kz2kr12961

Ayrıca Acun Uğur Dündar’ın sunduğu Yoksa Rüya mı? ve Behzat Uygur’un sunduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının da yapımcısıydı.

 

6-

acun_ucak

Show Tv’nin 81 İl 81 Okul adlı Sosyal Sorumluluk Projesine katılmış ve programda 3.725.563 TL yardım toplamıştır. 2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan ilişkisinden Melisa adında bir kızı daha oldu.

14 Kasım 2013 yılında Tv8’i satın alarak artık kendi televizyon kanalının sahibi olacağını duyurdu. Son zamanlarda Survivor All Star ve Ütopya gibi yapımlarıyla kendi kanalında ciddi bir başarı yakalamış durumda. Kendisine başarılarının devamını diliyoruz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir