Home Uncategorized Akıllara Zarar Bilgisayar Kasaları
0

Akıllara Zarar Bilgisayar Kasaları

0

Bazen son teknoloji bir bilgisayara sahip olmak kesmez insanı. Daha da fazlasını ister. İşte bu tarz insanların elinden çıkan neredeyse sanat eseri diyebileceğimiz modlu bilgisayar kasalarına bir göz atalım istedik. Bu kasaları odanızda görmek isterseniz maalesef oturup yapmanız gerekecek çünkü çoğunlukla özel üretim yapılıyorlar ve piyasaya sürülmüyorlar.

1. Project Snowblind

Asus’un 500 milyonuncu! anakartını üretmesinin şerefine yapılmış bu mod Richard Surroz ve Primochill elinden çıkma.  İçinde Asus Sabertooth Z97 Mark S anakart yanısıra i7-4790K işlemci ve bir çift de GTX980 olan bu PC Praxis şaseden lazer ile kesilerek yapılmış ve hem görüntüsü hem de gücü ile nefes kesiyor.

2. TermalTHOR

Computex 2015 fuarı Thermaltake için özel yapılan bir mod bu da. Thor’un, sadece hakedenlerin kaldırabileceği meşhur çekici Mjolnir şeklinde yapılan bu kasa, Suchao Prowphong tarafından yapılmış. Komponentler ustalıkla çekicin başı ve yerdeki dayanağı arasına dağıtılmış ve dayanaktaki çatlaklar ve çekicin işlemeleri ledler ile desteklenerek görsellik had safhaya çıkartılmış.

3. L3p D3sk

Hem pratik hem de göz alıcı olma özelliği ile en beğendiğim çalışmalardan olan L3p D3sk Peter Brands elinden çıkma. Üstü cam bir masaya rastgele donanımı yerleştirmekten daha fazlasını hedefleyen Brands komponentleri gayet düzgün yerleştirip su soğutma ve neon ışıklar ile destekleyip görsel bir şölen oluşturmuş. 2011 BitTech Yılın Modu yarışmasında birinci olmuş. Benim gibi ev stüdyosu kurup yer sıkıntısı çekenler için biçilmiş kaftan ama kasayı alıp gideyim arkadaşa LAN partisi yapayım derseniz kamyonet falan gerekir ona.

4. Warhammer 40000 Dreadnought

Warhammer 40K ortamlarını bilenler bilir, İmparator’a hizmet bazen çok ağır yaralanıp, kolunuzu bacağınızı kaybedip, ölmenize ramak kalmış hale geldiğinizde bitmez. Dreadnought denen ağır zırhlı savaş makinelerinin içinde bedeniniz mezardayken zihniniz savaşmaya devam edebilir. İşte bu kasa o araçlardan esinlenerek yapılmış. Yapan kişi forum ortamlarında Pinchillo adı ile biliniyor sadece. Bir önceki kasanın aksine burada form, fonksiyondan daha önde tutulmuş. Nefes kesici detaylara sahip olmasının yanısıra işlevsel ışıklara ve silaha da sahip. Diğer modların aksine fotoğraflar yetmeyeceğinden videosunu da aşağıya koyuyorum.

 

 

KeremOktay Gitarist, fotoğrafçı ,oyuncu ve hepsinden önemlisi bir baba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir