Home Teknoloji Haberleri AKK her an kalkabilir!
AKK her an kalkabilir!

AKK her an kalkabilir!

2

Geçtiğimiz aylarda Adil Kullanım Kotası BTK’nın gündemine oturmuştu. Sonrasında ise CHP Adana milletvekili sayın İbrahim Özdiş bu konuyu meclise taşımıştı. Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle bu konu rafa kaldırılmıştı ancak olumlu adımlar yavaş yavaş atılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde AKK’yi çözecek fiber şirket haberini yapmıştık, ülkemizdeki bu internet altyapısının sorunlarını çözmek amacıyla bir araya gelen dev teknoloji firmaları OAŞ adında bir firma kurma kararı almıştı.

Peki OAŞ nedir?

1469611914_2707_OA___Bas__n_Toplant__s___1

Ülkemizin öncü teknoloji firmalarının iş birliğiyle kurulacak bu firma temelinde fiber internet altyapısını iyileştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, OAŞ ile ilgili yaptığı açıklamada şirketin, 16.5 milyar dolarlık çalışma maliyetini 3.9 milyara indereceğini belirtiyor.

Bu ortak çalışmanın sonucunda ülkemizdeki fiber altyapı en etkin şekilde kullanılacak ve evlerimizde yüksek hızlı internetin tadına varacağız. OAŞ ayrıca mevcut internet erişimi ücretlerini aşağı çekileceğini söylüyor. Ayrıca altyapı hizmetlerininde gelişmesiyle uzun vadede AKK tamamen kalkabilir!

Tüm ilgi BTK’ya yöneldi!

BTK-SORGULAMA

BTK, AKK konusunda bir düzenleme yapacaklarının sözünü vermişti ve Ağustos ayı içerisinde bir adım atmasını beklediğimizi söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde AKK konusunda çok sevindirecek gelişmelerin yaşanacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Ayrıca gençler Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın ayıp edersiniz: Tıkla Git

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Comment(2)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir