Home Teknoloji Haberleri AKK’yi çözecek fiber şirketi kuruluyor!
AKK’yi çözecek fiber şirketi kuruluyor!

AKK’yi çözecek fiber şirketi kuruluyor!

0

Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Fiber ve AKK için güzel haber geliyor başlıklı bir haber yapmıştık. Haberde Türk Telekom’un katılmadığı toplantıda bir araya gelecek dev şirketlerin toplantı sonrası ne açıklama yapacağı oldukça merak edilen bir soruydu.

Neredeyse çoğumuzun kanayan yarası olan Adil Kullanım Kotası (AKK) hangi internet paketini alsakta bizi mutlaka bir taraftan yakıyor. İnternet sağlayıcıları tarafından sınırsız adıyla satılmasına rağmen bu paketlerde de bir adil kullanım kotası yer alıyor.

AKK dev şirketleri bir araya getirdi!

TURKCELL SUPERONLİNE, VODAFONE, TÜRKSAT İLE SERBEST TELEKOMÜNİKASYON İŞLETMELERİ DERNEĞİ ÜYESİ ŞİRKETLER ALDIKLARI KARAR İLE BİR ORTAK ALTYAPI ŞİRKETİ KURMAK İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADIKLARINI AÇIKLADI. (ALİ CANBERK ÖZBUĞUTU/İSTANBUL-İHA)

İnternet kullanıcılarının kanayan yarası olan AKK sorununu kökten çözmek için dev firmalar bir araya geldi ve dün  yaptıkları açıklamaya göre ortak altyapı şirketi kuracaklar işte şirkette yer alacak operatörler; Vodafone, Türksat, Turkcell Super Online ve Alternatif Operatörler.

Telekomünikasyon devleri Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat ile Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği üyesi şirketler almış oldukları bu karar ile ortak altyapı şirketini kurmak için görüşmelere başladıklarını bildirdi.

Türkiye’nin dünya ile rekabete girmesi sağlanacak!

network-782707_960_720

Geçtiğimiz gün Kaan Terzioğlu (Turkcell Genel Müdürü), Gökhan Öğüt (Vodafone CEO’su), Cenk Şen (Türksat Genel Müdürü) ve Yusuf Ata Arıak (Telkoder Yönetim Kurulu Başkanı) katılımıyla gerçekleşen bu toplantıda yapılan açıklamalara göre Telekomünikasyon sektörünün önemli kazanımlar kazanacağı ve ülkemizin dünya ile rekabete girmesini sağlayacağı yönündeydi.

Dev operatör firmalarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarınında desteğinin büyük olduğu Ortak Altyapı Şirketi’nin kurulması için bir araya gelen firmalar, AKK’nin kökünü kazımayı hedefliyor.

Hükümetin programında da yer verilen hızlı internet hizmetlerini ülke genelinde yaygın hale getirmek için, kaliteli koşullar ve daha uygun fiyatlar sunmayı hedefleyen bu oluşum, ülkemize yeni bir internet anlayışı getireceğe benziyor. Bu arada sayfamızı beğenmeyen ayıp eder söyleyelim: https://www.facebook.com/TechnoOyunn/

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir