Home Teknoloji Haberleri Amazon’dan Beklenmedik Hamle

Amazon’dan Beklenmedik Hamle

0

Amazon’u hepimiz biliriz. Kitap, oyun, müzik vs. vs. vs. bir sürü şeyin satışının yapıldığı çevirimiçi bir alışveriş platformu. Dünyanın en büyükleri arasında, kullanıcı rakamları aşmış gitmiş, alımın satımın kitabının yazıldığı mekan.

İşte bu Amazon herkesi şaşkınlığa itecek bir hamle yaparak, geliştirdiği Lumberjack adlı oyun motorunu ücretsiz kullanıma açacağını duyurdu. Yanlış duymadınız, o alışveriş sitesi tamamen beklenmedik bir şekilde oyun motoru geliştirmiş ve yakın gelecekte ücretsiz kullanıma açmak üzere.

Çoklu oyuncu için Amazon’un web servislerini (AWS) kullandığınız taktirde sadece onun ücretini vereceğiniz ve Lumberyard adını alacak olan motor, Crytek’in meşhur CryEngine motoru üzerine kurulmuş. Malumunuz Amazon geçen sene CryEngine motorunu satın almıştı, fakat kimse yeni bir motor yapmalarını beklemiyordu. CryEngine’de olmayan bir çok özellik getirdiklerini ve geliştirme sürecinin farklı bir yol izleyeceğini belirten geliştiriciler, örnek olarak AWS ve Twitch entegrasyonunu hızlı bir şekilde hayata geçiren eklentileri veriyorlar. Özelliklerinin anlatıldığı kısa bir video da aşağıdan izlenebilir.

Hali hazırda betası yayında,ilgi duyan arkadaşlar indirip deneyebilirler. Oyun geliştirmeciliği ile ilgilenen arkadaşlar, sizin yorumunuz nedir bu konuda?

KeremOktay Gitarist, fotoğrafçı ,oyuncu ve hepsinden önemlisi bir baba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir