Home Uncategorized Andorid M 2. Sürümünde Neler Değişti ?

Andorid M 2. Sürümünde Neler Değişti ?

0

Android M  2. sürümünde neler değişti? Hadi biraz göz atalım.

u0nuXjme

Google geçtiğimiz günlerde Android M geliştirici ön izleme sürümünün başlangıç versiyonunu yayınladı. Geliştiriciler ve Android kullanıcıları için yayınlanmış olan Android M ‘nin ikinci versiyonunda bazı değişiklikler yapıldı.

Yapısal olarak bazı değişikliklerin başında USB kablosunu cihazınıza taktığınızda bunu hangi amaçla kullanacağınızı seçmenizi sağlayan bir ekran geliyor. Uygulamalar ekranı ilk sürümüne göre daha iyi bir hal almış gözüküyor.

Bunların yanında Google sonunda saf yazılım  içine bir dosya yöneticisi eklemiş durumda. Aslında başlangıç ön izlemesin de zaten mevcut bulunan ama kullanılmayan özelliğe ayarlardan USB Depolama kısmından ulaşabiliyorsunuz. 

2015071011083135972

 

SystemUI Tuner menüsü sayesinde durum çubuğunda ki hızlı  ayarlar kısmı ve simgeleri kendiniz seçebiliyorsunuz. SystemUI Tuner ile yarıca durum çubuğunda pil yüzdesi simgesini görebiliyorsunuz.

Başka bir özellik olarak yeni sürümde ekrandaki bildirimleri anında silme, RAM optimizasyonu ve yeni izinle gibi değişiklikler yer alıyor. TuttoAndroid sitesinin editörünün bir videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir