Home Mobil Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayımlandı

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayımlandı

0

Beklendiği gibi 6 Ekim akşamı Google, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınladı. Güncellemenin özellikle RAM yani bellek ile batarya tüketimi konusunda ciddi iyileştirmelerle geldiğini belirtelim.
Şimdilik Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 ve Nexus 9 model cihazlara yüklenebilen güncellemenin çok yakında diğer Android telefonlara da gelmesi bekleniyor.

 

Nexus cihazlar dışında yeni güncelleme bakın hangi cihazlara geliyor?

Huawei Nexus 6P LG

Nexus 5X LG

G3 LG G4

HTC One M8

HTC One M9

HTC One M9 +

Motorola Moto G (3. nesil)

Motorola Moto X Play

samsung galaxy s6

 Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 EdgePlus

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Alpha

Sony Xperia Z5 Hayır

Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z3 Hayır

Sony Xperia Z3 Compact

Sony Xperia Z3 +

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW GÜNCELLEMESİ İLE YENİ NELER GELİYOR

Yenilenen Chrome sekmeleri ve App Links Android 6.0 Marshmallow ile Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği geliyor. Bu özellik ile Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Uygulama arası geçişler Android 6.0 Marshmallow ile daha da gelişiyor. App Links özelliği sayesinde örneğin; size gelen Tweet içerikli bir maile tıkladığınızda otomatik olarak Twitter uygulamasında o Tweet açılacak.

ANDROİD PAY İLE ÖDEYİN

Google’ın ödeme sistemi Android Pay basitlik ve güvenlik sunuyor. Android kullanıcıları artık NFC destekli cihazlarından kredi kartları yanında olmadan alışveriş yapabilecek. Android Pay 700,000’in üzerinde mağazada kullanılabilir olacak.

PARMAK İZİ OKUMA GELİŞİYOR

Android 6.0 Marshmallow ile gelen bir yenilik ise gelişmiş parmak izi okuyucusu. Android’in zayıf kaldığı noktalardan biri olan parmak izi okuyucusu Android 6.0 Marshmallow ile gelişiyor. Yeni parmak izi okuyucusu ile Google Play üzerinden uygulama indirebilecek veya alışveriş sitelerinden parmak izi ile alışveriş yapabileceksiniz.

ŞARJ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Android 6.0 Marshmallow ile şarj sorununda büyük bir yenilik yapılıyor. Geliştirmeler sayesinde pil ömründe 2 kata yakın iyileşme görünecek. Ayrıca artık Android USB Type C girişini destekleyecek.Doze adı verilen özellik sayesinde cihazın hareket algılayıcıları sadece cihazınız hareket ettiğinde uygulamaları aktif olarak kullanmaya başlayacak. Bu da cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda pil tüketmini minimuma indirmek anlamına geliyor.

-haberturk

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir