Home Teknoloji Haberleri Android tarihe karışıyor, Andromeda ile tanışın!
Android tarihe karışıyor, Andromeda ile tanışın!

Android tarihe karışıyor, Andromeda ile tanışın!

0

Bildiğiniz gibi Android ve Chrome OS işletim sistemlerinin birleşmesi yeni gündeme gelen bir haber değil. 4 Ekim’de Google’un düzenleyeceği büyük etkinlikte bu projenin açıklanacağı iddiaları son günlerde iyice artış gösterdi üstelik bu Andromeda ismini alacak işletim sistemi iki cihazla çıkış yapacak.

 

Bu birleşmenin sonucunda 8 yıllık tarihi olan Android işletim sistemi geniş bir platforma yayılacak, 4 Ekim’de Google’un tanıtacağı Pixel 3 dizüstü bilgisayarının içinde Andromeda işletim sistemi olacağı tahmin ediliyor. Google uzun bir süredir Android ve Chrome OS sistemlerini tek bir çatı altında toplamak istiyordu ve en sonunda Google bunu başaracak gibi duruyor. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde çıkışını gerçekleştirecek Pixel 3 dizüstü bilgisayarı hakkında 4 Ekim’de detaylıca bilgi alabilmemiz mümkün.

2

Peki nedir bu Andromeda?

Andromeda işletim sisteminin temelinde yukarıda okuduğunuz gibi Android ve Chrome OS sistemlerinin özellikleri bulunacak, yani Google bu iki işletim sisteminin özelliklerini alıp harmanlayacak bütünleşik bir sistem çıkartacak ortaya. Bu sistem gelecek yıl Pixel 3 bilgisayarlarda ve Nexus tabletlerde kullanılmaya başlayacak.

Andromeda işletim sisteminin kullanılacağı cihazların başını Pixel 3 dizüstü bilgisayarlar çekiyor, Pixel 3’lerden sonra ise Nexus tabletler içinde Andromeda işletim sistemi kullanılmaya başlayacak.

phpua0rxu

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir