Home Teknoloji Haberleri Android’i hackleyebilene büyük ödül!
Android’i hackleyebilene büyük ödül!

Android’i hackleyebilene büyük ödül!

0

Google‘ın başlattığı ve katılmanız için herhangi bir şartın olmadığı hack yarışması altı ay boyunca sürecek ve yarışmaya katılanlar bu süre içerisinde Android üzerinde açık arayacaklar, buldukları açıklar Google tarafından değerlendirilecek ve eğer birinci olurlarsa 200.000 dolarlık ödülü kazanacaklar.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi katılım için herhangi bir şartın aranmadığı Project Zero Prize isimli bu yarışmada bizleri kendisine çeken tarafı, ödülü olsa gerek. 6 ayın sonunda yarışmada birinci olan 200.000 dolar, ikinci olan 100.000 dolar üçüncü olan ise 50.000 dolarlık ödül kazanacak.

84145-android_roundup

Açıkları bulduktan sonra hazırlayacağınız raporu VRP’ye ya da Project Zero Prize’a gönderdiğiniz takdirde bulduğunuz açıklar değerlendirilmeye alınacak. Birinci, ikinci veya üçüncü olmasanız bile Google’un yürüttüğü Vulnerabilities Rewards Program’ı (VRP) kapsamında bulduğunuz açık dereceye girmese bile her türlü ödüllendiriliyorsunuz.

Bu yarışma bittikten sonra ise katılımcılar RCE yarışmasına dahil olacaklar, ve bu yarışmada ise bir cihaza uzaktan kod göndermeye çalışacaklar. Katılımcılara sadece bir telefonun GSM numarası ve e-mail adresi verilecek ve katılımcılar uzaktan telefona ulaşmaya çalışacak. 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir