Home Uncategorized Apple Pencil’ı 15 saniye şarj ederek kaç dakika kullanabilirsiniz?

Apple Pencil’ı 15 saniye şarj ederek kaç dakika kullanabilirsiniz?

0

Apple’ın 9 Eylül tarihli basın etkinliğinde üzerinde en çok durduğu ürün 12.9 inç ekranlı iPad Pro oldu. Apple’ın bugüne kadarki en büyük iPad’i olan iPad Pro’ya çok özel bir de aksesuar eşlik etti: Apple Pencil.

Steve Jobs bundan 8 yıl önce dünyanın en iyi dokunmatik ekran deneyimi sunan akıllı telefonu iPhone’u mobil dünyasına kazandırdı. Jobs söz konusu etkinlikte stylus kalemi eleştirmiş ve pek sıcak bakmadığını dile getirmişti.

Steve Jobs yaşasaydı Apple Pencil için ne derdi bilmiyoruz ancak iPad Pro’ya eşlik eden Apple Pencil birçok kullanıcının ilgisini çekeceğe benziyor. 99$’dan satışa çıkacak Apple Pencil basınç hassasiyeti teknolojisine sahip ve aygıt parmakla eş zamanlı çalışabiliyor.

Kalem kasasının içinde farklı seviyelerdeki kuvveti ölçebilen, komplike ve hassas basınç sensörler bulunuyor. Bu sensörler Apple Pencil’ın ucunun ne kadar kuvvetli bastırıldığını kesin bir şekilde belirler. Daha kalın çizgiler için daha kuvvetli, daha ince çizgiler içinse daha hafif bastırmanız yeterli.

Apple Pencil’ın ucunda ayrıca iki eğim sensörü yer alıyor. Bu sensörler elin yönünü ve açısını tam olarak hesaplayarak doğal çizimler sağlar. Ayrıca iPad Pro’daki dokunmatik ekran iki sensörün birbirine göre konumunu algılayarak tıpkı bir kömür kalemi veya normal bir kalem eğer gibi gölge efektleri yapmanızı sağlar.

1442172906_1.jpg

Apple Pencil’ı diğer kalemlerden ayıran özelliklerden biri de bataryaya sahip olması. Kalemde Lightning konektörü bulunuyor ve Apple Pencil’ı iPad Pro’ya takarak şarj etmek mümkün. Tam şarjla 12 saat kullanım sunan Apple Pencil sadece 15 saniyelik şarjla ise 30 dakikalık kullanım süresi sunuyor.

Apple Pencil’ın Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı. 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir