Home Teknoloji Haberleri Apple’ı Kullanıcılar Şikayet Yağmuruna Tuttu!

Apple’ı Kullanıcılar Şikayet Yağmuruna Tuttu!

0

Apple teknolojik aletlerinde sürekli olarak bazı sorunlarla uğraşmıştır. Sonuç olarak ilk telefonları üzerinde kronik çatlamalar oluşmuştu daha sonra ise şarj aletlerinde aynı şekilde kronik problemler çıkmıştı. Geçtiğimiz dönemde ise iPhone 6 da bükülme problemi ortaya çıkmıştı ve çok uzun süre konuşulmuştu. Apple’ın başı bu sefer de iPhone 6S de oluşan problemlerle dertte.

Destek forumlarına gelen mesajlara bakacak olursak iPhone 6S de Touch ID sorunu yaşanıyor. Parmak izi okuyan kısım çok fazla ısınıyor. Aynı şekilde bu durum kullanımı imkansız kılıyor. Aynı zamanda telefonun şarjı ful olsa bile telefon durup dururken kapanabiliyor. Bu iki sorun birbiriyle bağlantılı mı bilinmiyor. Aynı şekilde bu sorunların yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu konusunda da bir bilgi mevcut değil.En büyük özellik olarak ortaya çıkartılan ve gerçekten kullanımı kullanıcılara baya kolaylık sağlayacak olan 3D Touch özelliğinde de küçük bir sorun bulunuyor. Safari içerisinde link açarken 3D Touch özelliği çalışmayabiliyor. Ancak bu durum telefonun tekrar açılmasıyla düzeliyor. Bu sorunun küçük bir yazılım güncellemesiyle düzeleceği belli oluyor.

Diğer bir sorun ise bildirim geldiğinde telefonun hoparlörlerinden gelen acayip sesler.  Yani telefona bir bildirim geldiği zaman telefondan çok fazla ses veya bilinmeyen bir ses çıkabiliyor. Bu sorun iPhone 3G S zamanlarında da oluyordu. Apple’ın bu sorunları ne zaman düzelteceği veya ne şekilde düzelteceği ise merakla bekleniyor.

-veteknoloji

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir