Home Teknoloji Haberleri Bakan Fikri Işık’tan Yerli Otomobil Çalıntı Eleştirilerine Cevap!

Bakan Fikri Işık’tan Yerli Otomobil Çalıntı Eleştirilerine Cevap!

0

Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan son dakika ‘yerli otomobil çalıntı’ eleştirilerine cevap geldi. Bakan Işık, “Eksik vasra eleştirelim ama devrim otomobilinde olduğu gibi olayı başında sabote etmeyelim. Devrim otomobilindeki gibi baştan boğma anlayışını kabul etmiyoruz.” dedi.

Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ‘Eksik varsa eleştirelim ama devrim otomobilinde olduğu gibi olayı başında sabote etmeyelim.” dedi.

Bakan Fikri Işık’ın konuşmasının satırbaşları;

Sonuçta bir Türk markası ortaya çıkacak ve geleceğin piyasasında yer sahibi olacak. Otomobil teknolojinde farklı bir noktaya giderken Türkiye’nin bu sefer treni kaçırmaması lazım. Türk halkının bize destek verdiğini biliyoruz. Yerli otomobili üreteceğiz. Devrim otomobilindeki gibi baştan boğma anlayışını kabul etmiyoruz. Devrim otomobilinin hikayesini herkes biliyor. Keşke o gün devrim otomobiline sahip çıkılsaydı, Türkiye’nin 2-3 markası olsaydı. Hedefimiz, 2019 sonuna kadar seri üretim. Türkiye’nin ihtiyacına cevap verecek.

YERLİ OTOMOBİLİN ÇALINTI OLDUĞU SOSYAL MEDYADA DİLLENDİRİLMİŞTİ

Yerli otomobilin tanıtılmasının üzerinden henüz dakikalar geçmeden sosyal medya kaynamaya başladı. Sosyal medyada büyük bir kesim yapılan işi beğenip grur duyarken bazı kesim de yerli otonun kopya olduğunu iddia edilmişti.

Konu üzerine açıklama yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, aracın hiçbir şekilde başka bir araç model alınarak yapılmadığını, aracın şuanki görüntüsünün prototip olduğu ve seri üretime geçecek aracın şimdiki araçtan farklılıklar içereceği vurgulanmıştı.

-haberkıta

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir