Home İlginç haberler Başarılı kişilerin öğleden sonra yaptığı 7 şey

Başarılı kişilerin öğleden sonra yaptığı 7 şey

0

Görüşmelerini öğleden sonra yaparlar

cemaat-abisi_101132

Başarılı kişiler kahvaltıdan önce günün planlamasını yapar sonra ilk olarak işlerini yapar öğleden sonra ise görüşmelerini yaparlar.Toplantıları sabaha alıp öğleden sonra işlerle uğraşmayı seçmek gibi bir hata yapmıyorlar.

Bilinçli beslenirler

woman-eating-salad-at-cafe

Sizede öğle yemeğinden sonra bir uyku ve yorgunluk bastırıyorsa bu yanlış beslenmeden kaynaklanıyor.Peynir veya meyve gibi şekeri çok yüksek olmayan sağlı yiyecekler yemeyi tercih etmelisiniz.

Kahve içerler

Handsome mature man enjoying a hot drink
Handsome mature man enjoying a hot drink

Uyku uzmanları fazla aşırıya kaçmadan bir fincan kahve içmenizin uykuyu kaçırmanızı sağlayabileceğini belirtiyor.Kahve içmeyi sevmiyorsanız da su veya yeşil çay deneyebilirsiniz.

Ara verirler

Yürüyüş

Eğer mola vermezseniz vücudunuz yorgun düşer,bazen yürüyüşe çıkarak bazen temiz hava alarak bu araları doldurabilirsiniz.Uzmanların araştırmalarına göre sürekli oturmak vücudumuza sigara kullanmaktan daha çok zarar veriyor.Yürüyüşe çıkarak kaslarınızı hareket ettirebilir temiz hava ile de kafanızı temizleyebilirsiniz.Bu sayede işlere odaklanmanız daha iyi olur.

 

Enerjik müzikleri dinlerler

Young woman enjoying music on headphones

Birkaç enerjik şarkı dinleyerek zihninizi boşaltmaya yardımcı olabilirsiniz,enerjik müzikler aynı zamanda sizin daha enerjik olmanızı sağlayarak işlerinize odaklanmanızı arttırır.

Şekerleme yaparlar

maxresdefault (2)

Başarılı kişiler iş yerlerinde 15 dakikalığına dinlenerek şekerleme yaparlar,Thomas Edison gibi birçok başarılı isim bu kısa şekerlemelerin üretkenliği ve yaratıcılığı arttırdığı düşüncesinde.

 

Egzersiz veya açma-germe hareketleri yaparlar

work-yoga3

Evde çalışıyorsanız veya esnek bir işiniz varsa öğleden sonra egzersiz hareketleri yapmak için günün en harika zamanıdır.Egzersiz yaparak alacağınız enerji ile işlerinizde birkaç saat daha odaklanmanızı sağlayarak daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.Eğer ofis ortamında çalışıyorsanız uygun bir ortam varsa 10 dakika egzersiz veya yoga yapabilirsiniz.

 

Başarılı kişilerin en çok dikkat ettiği ve ustaca uyguladığı üç şey; iyi bir gece uykusu almak, düzenli fitnes ve sağlıklı beslenmedir. Sizde bunları kendinize göre ayarlayarak hayatınıza entegre ettiğinizde işlerinizde verimliliğinizi arttırarak kariyerinizde başarıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir