Home İlginç haberler Başarılı ve mutlu olmanız için 6 tavsiye!
Başarılı ve mutlu olmanız için 6 tavsiye!

Başarılı ve mutlu olmanız için 6 tavsiye!

0

1- Anı yaşayın

gettyimages-551983921

Bugünün çalışma dünyasında kendimizi her şeyin üstünden tutmak yerine durmadan çalışmaya odaklanmış şekilde buluyoruz. Bir şeyleri yaparken aynı zamanda yapmamamız gereken diğer şeylerde de göz atmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Araştırmacılar bunun sağlıklı bir yöntem olmadığını ve en verimli yöntemin sadece yaptığımız şeye odaklanmak olduğunu belirtiyorlar. İş ise işe eğlence ise eğlenceye odaklanmalıyız.

2- Esnek olun

gettyimages-479760453

Sürekli çalışma halinde olduğumuz zamanlarda stresli olmaya başlıyorsak ve sinirlerimiz kaç veya mücadele et moduna giriyorsak sıkıntı var demektir. Kısa süreli stres sizin için iyi olabilir ama uzun süreli stres sağlığınız için çok kötü olacaktır. Kendimizi eğitip  yaşadığımız terslikler ile ilgili daha esnek olursak toparlanmak da daha kolay olacaktır. Çalışmalar esnek insanların kendini toparlamasının daha az zaman aldığını ve pozitif bir tutum içerisine girip olumsuz deneyimlere cevap verebildiklerini ortaya koyuyor.

3- Enerjinizi kontrol edin

18yi4wgb144ttjpg

Aşırı yüklenirseniz tükenirsiniz.Enerjinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.Gazilerle yapılan bir ankete göre meditasyon yaptırılan bir grup ile hiçbir müdahaleye maruz kalmayanlar arasında çok kısa sürede endişe ve kaygı oranında düşme gerçekleşiyor.

4- Zamanınızı iyi değerlendirin

Close-up of male’s hand with pen over document on background of working woman

Tüm zamanınızı işinize harcamak yerine zamanınızın bir kısmını tembellik ve eğlenceli şeylere ayırın.Boş zamanlarınız baskının en az olduğu ve verimliliğin en üst düzeyde olduğu zamanlardır.Boş zamanlarınızı ve zamanınızı iyi değerlendirmelisiniz.

 

5- Kendinize karşı iyi olun

Businessman Wearing Cape --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Seppala diyor ki biz bazı konularda iyi bazılarında ise kötü olduğumuzu düşünür ve iyi olduğumuz konularda ilerlemeye çalışırız. Seppala, bunun bir yanılgı olduğunu anlatıyor. Kaybetme veya başarısız olma korkusu sizin tıkanmanıza sebep olur. Zayıf kararlar almanıza neden olur ve ulaşmak istediğiniz kariyere daha zor ulaşmanıza veya ulaşamamanıza neden olur. Bu sebeple kendinize karşı daha iyi olmalı ve herkesin hata yapabileceği düşüncesini aklınızdan asla çıkarmamalısınız. Hatalardan ders çıkarmalı ve onlardan korkmamalısınız.

Başkalarına karşı merhametli olun

bus-girl

En sonunda kendimize karşı merhametli olmamız ve kendimizi düşünmemiz gerektiği gerçeğini kafamıza yerleştirdik. Ama unutmamamız gereken bir diğer gerçek ise başkaları ile olan ilişkilerimizin olumlu sonuçlarının bizi daha iyi edeceğidir. Akrabalarınızla, ailenizle, dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla, patronunuzla iyi ilişkiler kurmanız size karşı daha sadık insanlar olmalarını sağlar ve bu da daha üretken olmanız anlamına gelir.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir