Home Oyun Battlefield 1’in duyurusunun ardından ilk bilgiler!
Battlefield 1’in duyurusunun ardından ilk bilgiler!
1

Battlefield 1’in duyurusunun ardından ilk bilgiler!

1

Battlefield 1‘in duyurulmasının ardından ilk bilgiler akın akın gelmeye başladı. 21 Ekim 2016 tarihinde çıkacak olan Battlefield 1’de 1. Dünya savaşında kara, hava ve deniz kuvvetleri olarak yer alma şansını bulacağız. Fragmanda görebildiğimiz kadarıyla Battlefield grafikleri ve fizik motoru konusunda çağ atlamış, oyunda harita ve oyun modu çeşitliliğide artmış durumda. 1. Dünya Savaşının geçtiği Alplerden, Fransız şehirlerine ve hatta Arap çöllerine kadar pekçok bölgede savaşma imkanı bulabileceğimiz Battlefield 1 60 Euro fiyat etiketi ile çıkacak. Oyunun Deluxe paketinin fiyatı ise 80 Euro.

bf

Oyuna gelecek ilk paket olan “Lawrence of Arabia” paketinin detaylarına baktığımızda Osmanlı İmparatorluğu‘na karşı isyan konusunun geçmesinden oyun içerisinde Osmanlı İmparatorluğu‘na da yer verileceğini çıkarabiliyoruz. Oyunun çoklu oyuncu modunda 64 kişiye kadar destek verilecek. Osmanlı İmparatorluğu‘nun bulunduğu haritalar ise genellikle çöllerden ibaret. Oyuna gelecek bir diğer paket ise “Red Baron” paketi bu paket efsanevi savaş pilotu olan Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen’den ilham alınarak oluşturulmuş. Bu paketin duyurulmasının ardından oyunda hava savaşlarının büyük bir yer tuttuğunu anlayabiliyoruz. Deluxe paketine özel oyun normal sürümden 3 gün önce yani 18 Ekim 2016 tarihinde satın alanlar için oyuna erişme imkanı sunacak. Ön siparişe özel “Hellfighter” paketi ile gelen bir birim olan Harlem Savaşçıları’na ise ön sipariş veren bütün oyuncular sahip olacak.

battlefield-1-trailer-1280x720

Ayrıca fragmandan gördüğümüz kadarıyla oyunda makineli tüfeklerden tutun alev silahlarına, yakın dövüş silahlarına hatta kimyasal silahlara kadar envai çeşit silahla oynama imkanına sahip olacağız. Oyun Frostbite 3 motoru ile hazırlanmakta ayrıca oyunda tanklar, atlar, uçaklar, savaş gemileri ve çok daha fazlasını görebileceğiz. Birde oyunda tarihsel açıdan gerçekçi olması amacıyla siperler de oyuna dahil edilmiş. Bugüne kadar denenmemiş savaş mekaniklerine yer veren Battlefield 1, Osmanlı İmparatorluğu’nu içermesi ve Türkçe dil desteğine sahip olması ve görselliği açısından bizleri şimdiden mutlu etti. 

Sevgili TeknOyun okurları oyun hakkında bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz, saygılarımızla.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Comment(1)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir