Home Filmler Beyin Yakan 7 Film Önerisi!
0

Beyin Yakan 7 Film Önerisi!

0

Öncelikle bu listeyi hazırlarken kendi beğendiğim ve kafamda yer etmiş filmleri seçtim. Ara sıra böyle listeler oluşturmak istiyorum umarım film zevkimi beğenirsiniz.

Matrix-Background-Wallpaper1) MATRIX / IMDB: 8,7 (1999)

Tabi ki en sevdiğim film olduğu için listenin 1. sırasında Matrix var. Aslında çokta beyin yakmasa da konusunu anlayınca ne kadar felsefi ve derin olduğunu görüyorsunuz. Genelde ülkemizde konusu değilde 15 kişiye saldırdım gifi ile bilinmesi dışında kesinlikle anlayarak izlenmesi gereken ve beyninizde hafif dumanlar yayılırken düşünce yapınızı değiştirecek bir şaheser bana göre.

pre2) PREDESTINATION / IMDB: 7,4 (2014)

Bu filmi izlerken herkesin aklına şu gelmiştir tabi ki lan insan kendini… spoiler alert! filmi izlememiş olan okuyucular için alarm çaldı ama izlemiş olanlar ne demek istediğimi kesinlikle anlamıştır. Filmin ortalarında ne oluyor demeye başlayıp sonunda ise  benim beynim alevlendi veya ben şu an ne izledim farkında değilim gibi tepkiler verebilirsiniz. Aslında baştan sona mükemmel paradoks olan bu film kesinlikle aldığı puandan daha fazlasını hak ediyor bana göre. Genel olarak film bittiğinde aklınızda tek bir soru kalıyor lan insan kendini… spoiler alert!!

Interstellar-poster_kadinsanat

3) INTERSTELLAR / IMDB: 8,7 (2014)

Christopher Nolan denince başka bir söze ihtiyaç olmaması lazım normalde ama biz yinede söyleyelim. Solucan deliği, kara delik ve yer çekimi üzerine yapılmış gözümde bilim-kurgu tarihindeki sayılı filmlerden olan Interstellar’ı izlerken kafanız karışmadan çok güzel gittiğini düşünseniz de bir yerden sonra acaba filmde bir yeri mi kaçırdım diye  soru işaretleri kalıyor  fakat  kaçırdığınız tek şey kafanızdaki voltaj değeri oluyor.

Lucy-2014-Lucy-Film14) LUCY / IMDB: 6,4 (2014)

Bir insan beyninin %100 ünü kullanırsa başına neler gelir teorisinden yola çıkılmış bu film Scarlett Johansson’ın da güzelliği ile harmanlanınca ortaya bayağı başarılı bir yapım çıkmış. Sadece %100 değil %15 %20… gibi artış miktarlarında da neler olabileceğini  gözler önüne serilen filmde eminim ki sonunda herkes aynı tepkiyi vermiştir. Morgan Freeman’ı da yan rolde görmek ayrı bir mutluluk tabi ki.

source-code-izle-9675) Source Code / IMDB: 7,5 (2011)

Bu filmi yaparken de şu sorudan yola çıkmışlar sanırım bir insan bir şeyi kaç defa izlerde sıkılmaz? Öyle ki başrol oyuncumuz film boyunca bir trende aynı olayları yaşasa da sıkılmadan ve zevkle izleyebiliyorsunuz. Filmin sonlarına doğru acaba ne olacak diye heyecanla beklerken filmin sonunda aşağıdaki gibi kalabilirsiniz bizden söylemesi. Yinede puanını hak eden bir film olmuş.

poker-face_205137 transcendence.297486) Transcendence / IMDB: 6,3 (2014)

İnternet ağındaki tüm bilgi ve paraya ulaşabilseniz ne olurdu? ya da bir bilgisayar insan gibi düşünebilse. Başrol de Johnny Depp’i izleyebileceğiniz bu film de aslında  Lucy ile aynı mesajı vermek istemiş. Filmin belli bir kısmında Acun Ilıcalı gibi yok artık bu kadarda yapılamaz diye düşünseniz de belli bir mantık ve düşünce süzgecinden geçirdiğinizde aslında olabileceğini görebilirsiniz. Ayrıca filmde Will Caster(Johnny Depp)’in karısının düştüğü ikilemi de sizde yaşadığınız için izlerken ters köşeye yatabilirsiniz aman dikkat.

 

 

The_Man_from_Earth-512181758-large7) The Man From Earth / IMDB : 8.0 (2007)

Dünyanın gelmiş geçmiş en düşük bütçeli filmi olma ihtimali olan bu yapımda bir evin içine doluşmuş bir grup profesörün gerçek mi yoksa uydurmamı olduğunu kanıtlamaya çalıştıkları bir konu üzerine tartışmasını izleyeceksiniz. Hiç bir aksiyon ve benzeri sahne olmamasına karşın beni ekrana kilitlemeyi başarmıştı. Beyin yakmasa da bu listede olmasının nedeni gerçekten düşüncelerinizi değiştirebilecek bir film olması. İzlemeye karar verenler olursa umarım sıkılmadan ne anlatmak istediğini anlayabilirler. Ayrıca bonus olarak sonunda vay anasını tepkisini de verebileceksiniz benden söylemesi.

 

Liste bu kadar. Filmleri izlemiş  veya bu listeden sonra izleyecek olan varsa yorumlarını bekliyorum, ayrıca filmlerde kafasında soru işaretleri kalan arkadaşlara da anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler, iyi seyirler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir