Home Uncategorized Bilgisayar Satışlarında Düşüşler Devam Ediyor!

Bilgisayar Satışlarında Düşüşler Devam Ediyor!

0

Geçtiğimiz yılın  aynı dönemine kıyasla %9.5’lik bir düşüş yaşandığı gözlemleniyor.

notebook(21)

 

Mobil cihazlarının kullanımının artması ile birlikte son yıllarda BİLGİSAYAR pazarında küçülme kaçınılmaz hele gelmiş durumda. Geri kalan çeyrek de son yıllardan farklı bir görüntü görmemekteyiz. Araştırma kuruluşu olan Gartner ‘a göre bilgisayar sevkıyatı 2015 ‘in ikinci çeyreğinde, geçen yıl aynı döneme göre %9.5 lik bir düşüş yaşadı.

Lenovo bir çeyreği yine lider üretici olarak kapatırken, Çin merkezli üreticiler ikinci çeyrekte 13.4 milyon bilgisayar satmayı başarabildiler.Sıralama alttaki gibi bir durum aldı.

 

 

 

1436696257_1

Bilgisayar satışlarının düşmesinde üç temel faktör rol almakta. Bunlardan ilki dünya piyasalarında Amerikan dolarında yaşanan artış ve bununla beraber bilgisayar fiyatlarının yükselmesi. Diğer nedenler ise üreticilerin eski stokları piyasaya sunulacak Windows 10 hazırlığı içerisinde olması gözüküyor. Gartner ‘a göre bilgisayar satışları 2016 yılında artmaya başlayacak.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir