Home Teknoloji Haberleri Bill Gates’in Servetini 1 Günlüğüne Geçen Adam!

Bill Gates’in Servetini 1 Günlüğüne Geçen Adam!

0

Amerikan ekonomi dergisi Forbes’un gerçek zamanlı servet takibi endeksine göre, dünyanın en zengini koltuğuna, Zara’nın da sahibi olan İspanyol tekstil devi Inditex’in patronu Amancio Ortega oturdu.

SADECE 24 SAAT SÜRDÜ

Çok fazla fotoğraf çektirmemesi nedeniyle ‘gizemli patron’ olarak bilinen Ortega’nın anlık listede birinci sıraya gelmesinin ardından, aralarında Türkiye’de en çok Zara markasıyla bilinen İspanyol tekstil devi Inditex’in borsadaki hisseleri tarihinin en yüksek seviyesine çıktı. Gizemli patronun bu yükselişi sadece 24 saat sürdü.

1_5570

 

BİLL GATES ZİRVEYİ GERİ ALDI

Microsoft’un patronu Bill Gates, 24 saat sonra zirveyi geri aldı. Bill Gates dün akşam saatlerinde Microsoft hisselerinin yükselmesiyle servetini tekrar 79 milyar doların üzerine taşıyarak dünyanın en zengin adamı oldu.

ORTEGA’NIN ZİRVEYE YOLCULUĞU

İspanya’nın güneyindeki Galisya bölgesinin Coruna kentinde 1975 yılında Zara firmasını kurarak tekstil sektörüne giren Amancio Ortega, sıfırdan başladığı işi kısa sürede büyüterek 1984 yılında ilk lojistik merkezini açtı.

562a38e267b0a9542c583f23

Şirketini 2001 yılında borsaya sokan Ortega, şimdiye kat hisselerini 11 kattan fazla artırdı. Zara’nın dışında, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Stradivarius, Zara Home, Uterqüe, Pull and Bear firmalarını bünyesinde bulunduran İnditex, mevcut durumda 88 ülkede 6 bin 700’den fazla mağazaya sahip ve140 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Kaynak. EnSonHaber

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir