Home Oyun CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077!
CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077!
0

CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077!

0

CD Projekt’i hepimiz Witcher serisinden hatırlıyoruz.En yakın olarak bildiğiniz üzere CD Projekt RED The Withcer 3: Wild Hunt’ı bizlere sunarak gönlümüzde dahada büyük yerlere sahip olmuştu..2013 yılında kesin olarak CD Projekt RED Cyberpunk 2077 adlı geliştirilme sürecinde olan oyunu duyurmuştu..Öncelikle oyuna bir göz atalım neler bekliyor bizi?Hikaye nedir?Ne olacak bu oyun?Sadece hikayemi modumu olucak çok oyunculu varmı?

Biliyorum…Aklınızda bir çok soru var hepsini bu yazıda teker teker cevaplıyor olacağım..

Her şey’den önce trailer’a göz atmanızı isteriz

b9d29f50875887.56089746df89d

Hikaye

Cyberpunk kurulumlarında genel olarak hikaye; şirketlerin ele geçirdiği devletlerin ve düzenlerin yıkıldığı teknolojik bir gelecekte geçiyor.Teknolojinin gelişmesi ile daha aydınlık,parlak bir yarınlara gitmesi beklenen insanlık aslında  git gide karanlıklara batar..Makine gibi işleyen kaotik bir sisteme ev sahipliği eder.İnsanlar kendilerine yaptıkları eklentiler ile bir insandan daha çok makineye dönüşür.Normal bir insan olarak kalırsanız hayatta kalmanız zorlaşır çünkü artık normal bir insana bu dünyada yer yoktur.Peki hangisi? Kısa ama insanca yaşanan bir hayat mı yoksa uzun fakat makine gibi bir hayat mı?

4847a450875891.560898c5c8038

Oynanış

Söylenenlere göre oyunun karakter özelleştirmesi çok ama çok detaylı ve kişinin kendisine özel olacakmış..Kıyafetler silahlar,zırhlar,maskeler,kasklar..Kısacası her şey..Bir çok karakter sınıfıyla karşımıza çıkacağı söyleniyor..Ninjalar savaşçılar ve gezginler göreceğiz sanırım..Dediklerine göre’de her sınıf farklı bir hikayeye sahipmiş ayrıca oyunun birinci ve üçüncü şahıs bakış açısına sahip olacağına değinilmiş.”Oyun ve şehir devasa olacak,saçma sapan görevleri yapmanız için koca bir şehir modellemek istemiyoruz, çevrenizde bulunan genişliğini hissedip keşif duygunuzu körüklemek istiyoruz GTA veya Omikron oynarken benim hissiyatım bu yönde olmuştu ve yalnız olmadığıma eminim. Oyunlar bazen sizden ilerlememenizi istediğinde bir şekilde çeşitli alanları keşfetmenizi engeller, biz bunu engellemek istemiyoruz, başka yöntemler arıyoruz” diyor Badowski.Oyunda geçicek şehir ise Night City olarak adlandırılıyor.Night City gerçekten büyük bir metropolis olucak gibi görünüyor.Her metropolisin olduğu gibi içerisinde geçmişten kalan yapıtlar barındırıcak.Badowski ” Oyuncuların şehrin bir gecede yapılmadığını anlamalası lazım” diyerek bunu açıklıyor.Aynı zamanda silahlarada çok önem verildiğini özellikle belirtiyor.

037f0f50875893.56089748d6e40

Genel Bilgiler

Oyunun hem tek oyunculu hemde çok oyunculu olacağı söylendi.The Witcher 3: Wild Hunt ile aynı grafik motoru olan RED Engine 3 kullanıldığı belirtildi. 2017 yılına kadar Cyberpunk adına fazla bir şey yapılmayacağı yapımcı firma tarafından açıklanmıştı fakat internette dolaşan dedikodulara göre 2016 yılında çıkış yapması konuşuluyor. Kesin bir tarih maalesef bulunmamakta..

Oyunun kesin olan bütün bilgilerini size aktarmış bulunmaktayım..Daha fazla yapımcı tarafından açıklama geldiğinde paylaşılacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir