Home Uncategorized Çığlıklarınızı Hazırlayın, SOMA Neredeyse Tamamlandı!

Çığlıklarınızı Hazırlayın, SOMA Neredeyse Tamamlandı!

0

Bağımsız korku oyunlarına tahmin edilemeyecek bir kapı aralamış olan Amnesia: The Dark Descent‘ın geliştiricileri Frictional Games, yeni nesil korku oyunları SOMA için son hazırlıkları tamamlıyor! PC ve PlayStation 4’e gelecek oyun, son rötuşlardan sonra 1 ay içinde çıkışa hazır hale gelecek.

Frictional’ın duyurduğu kadarıyla SOMA’nın içerik gelişimi 1 haftaya kapanacak. Yapımcıların “Content Lock“, yani içerik kilidi olarak bahsettiği bu aşamada oyunda yer alacak tüm hikaye ve oynanış bazlı mekanikler yerleşmiş oluyor, geriye sadece düzeltilecek ufak bug’lar kalıyor. “Bu aşamadan sonra oyuna içerik açısından hiçbir şey eklenemeyecek. Bunun yerine tüm iş gücümüzü bug gidermeye, detayları düzeltmeye ve optimizasyona yönelteceğiz,” diyor geliştirici.

Oyunlarda bu tarz kilit aşamaları çok önemli. İlerde farkında olmadan düzeltmek isteyeceğiniz bir içerik sonrasında hiç beklenmedik sonuçlara neden olabiliyor. Çıkışa doğru son haftalarda karşılaştığınız sorunları düzeltmek için çalışırsınız, yenilerini üretmek için değil.

Frictional ekibi bu son haftada fikirlerini ortaya atmak için ciddi anlamda sıkı çalışıyorlar. Ekip, her şeyin bir arada olduğunu düşünse de son haftada beklenmedik bir fikir çıkabilir diye son kozlarını harcıyor. İçerik dışında optimizasyon, hata giderme ve düzenlemelerde daha verimli sonuçlar almak için basına inceleme sürümleri gönderen ekip, her duruma karşın hazırlı olmak adına SOMA’yı yürekten büyütüyorlar.

Bu kadar uzun geliştirme sürecinden sonra, tam tamına 5 sene, bitiş çizgisine bu kadar yakın olmak gerçekten inanılmaz. Bir aya kalmadan oyunumuzu çıkarmış olacağız ve hepiniz oynayabileceksiniz.”

Amnesia’nın ilk oyununun ardından tam 5 sene sonra yeni oyun çıkaran firmadan büyük ümitlerimiz var. SOMA ciddi anlamda sinirlerinizi zorlayacak!

SOMA, 22 Eylül‘de PC ve PlayStation 4 platformları için çıkıyor.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir