Home Dizi Çizgi Romandan Beyaz Perdeye: Lucifer
0

Çizgi Romandan Beyaz Perdeye: Lucifer

0

Asıl diziden ziyade DC Comics karakteri olan Lucifer Morningstar…

LUCIFER-white-wings-promo-677x1028

Senaryosunu Californication‘ın yaratıcısı Tom Kapinos’un yazacağı Lucifer, aslında ilk olarak Neil Gaiman’ın ünlü Sandman serisinde tanıdığımız bir karakter olan Lucifer Morningstar üzerine kurulu. Sonradan DC Comics’in alt kuruluşlarından Vertigo tarafından özel çizgi romanları yayınlanan Lucifer, yeryüzüne düşmüş bir meleğin maceralarını konu ediyor.

2000-2006 yılları arasında 75 sayı yayınlanan Lucifer serisi baz alınarak hazırlanacak dizide Morningstar’ı Los Angeles’ta bir gece kulübü açmış olarak izleyeceğiz.

 

 

Konusu nedir peki efenim?( Accık daha detaya inersek)

Başrolünde Tom Ellis’in olduğu Lucifer(ta kendisi), cennetten gönderilen şeytan (Lucifer)’ın gerçek hikayesi… Şeytan, Los Angeles’a gelerek insanların arasına karışır, cehennemin kralı sıkılmış ve mutsuzdur. Sahip olduğu cehennem krallığındaki tahtını terk ederek L.A sahip olduğu gece kulübünü  (mekan adı LUX) işletmeye başlar.

Yakışıklı ve karizmatik şeytan emekliliğinin tadını çıkartırken kulüp şarkıcılarından bir tanesinin Lux önünde kollarında öldürülmesi 10 milyar yıldır hissetmediği şefkat duygularını uyandırır, işlenen bu cinayet “sempatik” şeytanın yıllardır körelmiş olan duygularını açığa çıkartmaya başlar.

Los Angeles polis departmanı(LAPD), cinayeti çözmek için Lucifer ile birlikte çalışmaya başlar ve dedektifler onun yeteneklerini görünce bundan faydalanarak olayları çözmekte sürekli bir yardım alma konusunda uzlaşacaklardır, kötü şeytan artık insanlığa yardım eden bir kişiye dönüşmüş olsa da, Amenadiel isimli başka bir melek onu tekrar cehenneme döndürmek için elinden geleni yapacaktır.

Dizinin İptali İçin Harekete Geçildi!

Dizinin pilot bölümünün internete sızmasıyla izleyenlerden büyük oranda geçer not almaya başaran sempatik, ingiliz aksanlı şeytanımıza karşı hatrı sayılır bir tepki de mevcut. Dizide bu denli sempatik gösterilmesi, dini ailelerin görüşüne hayli ters düşüp şeytanın sevilecek bir yanı olmadığından büyük tepki çekti. Ki bununla da kalmayan One Million Moms “Bir Milyon Anne” adlı internet sitesi üzerinden başlatılan imza kampanyasına göre üstte de belirttiğimiz gibi şeytanın böyle sempatik gösterilmesi ve İncil’le dalga geçildiğini savundular. Dizinin Hristiyanlık öğretilerine ters düştüğünü de savunan ve 18 yaş altı kitlesi için tehlikeli olabileceğini düşünüyorlar.

Dizinin pilot bölümünü daha izlemediyseniz ve nasıl bir çalışma olduğunu merak ediyorsanız lütfen bu taraftan.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir