Home Uncategorized Clansy Twitch’den yayın mı çalıyor!
Clansy Twitch’den yayın mı çalıyor!

Clansy Twitch’den yayın mı çalıyor!

0

Merhabalar değerli TeknOyun okurları bu yazımda  sabah İlker Karaş aracılığı ile bilgilendiğim bir olayı yazacağım.

Bir Türk canlı yayın sitesi olan Clansy üzerinde bugün önemli bir olay gözlemlendi. Gözlemlediğimiz kadarıyla Clansy, Twitch üzerinden yayın yapan yayıncıları sohbet bölümü ile alıyor ve kendisi sitesi üzerinde yayın yapıyor gibi gösteriyor. İşte birkaç görsel: 

1- Twitch üzerindeki yayın: 2

2-Clansy üzerindeki yayın:1

Üstelik bu birtane ile sınırlı değil, Çağatay Karahan’ın belirttiği üzere Clansy’da yayın yapan kişileri Twitch üzerinde de bulma imkanımız varmış. Clansy üzerinde sohbette yazı yazan kişileri kontrol ederseniz hepsinin boş kullanıcı olduğunu görebilirsiniz. Yayınları yapan kişilere soru yöneltildiğinde ise bu olaydan hiçbirinin haberi yok. Başka bir kaynağın yazısına göre ise Clansy format değiştireceği için site boş kalmasın diye böyle sağdan soldan yayın çekiyorlarmış.

Kerim Bahadır Şeker‘in söylediğine göre kendisinin hiçbir bağının olmamasına rağmen kendisi adına profil açılıp tüm videoları Clansy’a yüklenmiş üstüne +100K izlenme almış.

Alttaki görsel Çağatay Karahan tarafından paylaşılmış, işaretlemiş olduğu yayıncıların hepsini Twitch üzerinde yayın yaparken bulabilirsiniz.

13450023_1232785730078341_4234119200780529290_n

Bakalım Clansy bunun üzerine nasıl bir açıklama yapacak. Yayıncılar eğer olayı mahkemeye taşırlarsa ciddi miktarda tazminat alabilirler.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir