Home Makaleler Dinlene Dinlene Dövülesi Oyun Kötüleri
Dinlene Dinlene Dövülesi Oyun Kötüleri
0

Dinlene Dinlene Dövülesi Oyun Kötüleri

0

Öncelikle hemen uyarayım, her ne kadar oyunlar genelde eski olsa da SPOILER İÇERİR!!

Bazı oyunlar vardır ki fırtına gibi eser, geçer ve bitirirsiniz. Sonra pek bir şey kalmaz aklınızda. Ama bazıları vardır ki son kötüyü yendiğinizde hırsınız geçmez, o kadar pislik o kadar uyuz bir karakter yaratmıştır ki oyun geliştiricileri, dinlene dinlene dövmek istersiniz. İşte o karakterlerden beş tanesini sizin için seçtim.

5. Handsome Jack (Borderlands 2 – Xbox 360 / PS3 / Pc /Mac)

Hani ortamlarda herkese laf sokan, kendini üstün gören zengin bebeleri vardır ağzına gözüne vurmak istediğiniz. Onu alın, emrine bir ordu verin ve hiç durmadan konuşturun. İşte alın size Handsome Jack. İki de bir telsizden konuşup laf sokuyor, üstünüze ordu salıyor, çoluk çocuk demeden adam katlediyor, kendi çocuğuna bile acıması yok. Hiç susmadan konuşuyor demiş miydim? Neyse en sonunda çenesini kapatıyorsunuz hem de bir kaç farklı şekilde. Sonra zorluğu yükseltip gene geliyorsunuz dövmeye nıhahahah. Neyse bak yazarken bile sinirlendim, geçelim bu arkadaşı.

handsomejpg-6471de_1280w

 

4. Gafgarion (Final Fantasy Tactics – Playstation / iOS )

Açıkça söylemek gerekirse bildiğiniz hastasıyım oyunun. Hayvana bağlayıp yıllar önce PS’de birkaç kere bitirdiğim yetmedi, PC’de emülatörle oynadım bir kaç sene önce ve en son iPad’ime kurdum orada oynadım. Bir de bunun GBA için olanı var ki o da ayrı bir hastalık. Sıra tabanlı taktiksel savaş türünün en iyi örneklerinden biri ve bazı yerleri saç baş yolduracak zorlukta. Bir sürü kötü adamla kapışıyorsunuz ama bunlardan bir tanesi var ki sinir zıplatan cinsten.

Gafgarion denen soysuz ile beraber çalışıyoruz bir süre paralı asker olarak. Sonraları bu ilkesiz, kişiliksiz şakşakçı daha fazla para için ihanet ediyor bize. Buraya kadar tamam, normal bir ihanet öyküsü diyeceksiniz, peki bu adama bu kadar sinir olmamızı sağlayan şey ne?

Bu herifi bir değil, iki değil tam üç kere dövmek zorunda kalıyoruz. İlk ikisinde ışınlanıp kaçıyor tam ağzını gözünü kırmışken ve üçüncü karşılaşmada ana karakterimiz ile teke tek dövüşüyor. Eğer doğru meslek, yetenek ve eşya kombinasyonuna sahip değilseniz öyle bir dayak yiyorsunuz ki benim gibi kumandayı fırlatıp atmanız çok olası. Neyse bir şekilde dayağını attıktan sonra kahramanımız anca gidersin tadında bir söz ile uğurluyor kendisini de birazcık öfkemiz yatışıyor.

gafgarion

 

3. Kefka ( Final Fantasy VI – SNES, PlayStation, Android, Game Boy Advance, Wii, iOS)

Bundan önceki FF oyunlarındaki ana kötülerin bir amacı vardır, acımasızdırlar ve hedeflerine ulaşmak için kötülük yapmaktan çekinmezler. Bu manyak oğlu manyağın ise ne amacı, ne vicdanı ne de düşüncesi var. İlk başlarda psikopat kötü bir adam imajı veren bu deli hikaye ilerledikçe psikopat kelimesini gözyaşları içerisinde bırakıyor. En hafif hareketi suları zehirleyip, kuşattıkları kalede kadın, erkek, çocuk demeden kim var kim yok katletmesi, gerisini siz düşünün artık. E bunu da tokatlıyoruz sonunda ama o an gelene kadar nasıl hırslanıyoruz belli değil.

Kefka_Palazzo___Colored_by_Alakdilion

 

2. Deidranna (Jagged Alliance 2 – PC)

Sen tut geleceği parlak bir politikacı ile evlen, seçimleri kazandıktan sonra babasını öldür suçunu üstüne at, adamı idam ettir (ki onu da becereme, adam kaçsın, bizi kiralasın seni devirmek için), ülkeyi diktatörlüğe çevirip kendini kraliçe ilan et, fakir halka zevk için eziyet et, çoluğu çocuğu köle gibi fabrikalarda çalıştır, mitinge geç kaldı diye adamın ailesini katlet vs vs vs. Daha da var da artık sığdıramayacağım buraya sabaha kadar yazasım yok. Sabıka zaten kabarık, bir de oyun gayet zor. Kadının sarayına gelene kadar çektiğiniz acıların haddi hesabı yok. Hal böyle olunca bunu dövmesi artık gurur meselesine dönüyor. Çok detaya girmeyeceğim de sarayını basıp bunu alt katta sıkıştırdıktan sonra adamlarımı çevresine halka şeklinde dizdikten sonra tekme tokat döverek öldürdüm anca hırsım geçti. Bu arada oyunun başlarında internetten çiçek sipariş edip bunun olduğu şehre yollarsanız sinir krizi geçirmesini seyredip bir nebze rahatlayabiliyorsunuz, o da sarayı basana kadar idare ediyor iyi kötü.

deidranna

 

1. Garrosh Hellscream (World of Warcraft – PC / Mac)

Kariyerine kötü adam olarak başlamasa da hatta Horde oyuncuları ile aynı tarafta olsa da şimşekleri üstüne çekmeyi başarmış bir arkadaştır kendisi. The Burning Crusade paketinde bu bebeyi adam sıfatına sokabilmek için girmediğimiz delik, dövmediğimiz adam kalmamışken, Wrath of the Lich King paketinde Northrend’de bizi karşılar karşılamaz ilk işi ne yapmak oluyor dersiniz? Bize tavuk diyor, burada beş dakikadan fazla dayanamayacağımızı söylüyor ve utanmadan bir de ayağımızın dibine tükürüyor. Hayır ırkının kurtuluşu için canını seve seve veren bir babadan böyle bir dangalak nasıl çıkmış hala anlamış değilim. Neyse çekiyorsunuz sineye, veriyorsunuz kendinizi maceraya. Ne de olsa makamı işgal eden kişiye değil, makama bizim sadakatimiz. Hoş onun yüzünden çoluk çocuğun kanına giriyoruz sırf Alliance oldukları için ama hadi onu da geçelim.

Sonra Cataclysm paketi geliyor ve bu denyo hiç utanmadan Horde’un en sevilen kahramanlarından birini öldürüyor (Cairne Bloodhoof) kendisine masumları katletmesi yüzünden karşı çıktığı için. Thrall’ın binbir çaba ile kurduğu Horde’un Orclar haricindeki tüm üyelerine pislik muamelesi yapıyor, herkesin zaten gerilmiş durumdaki sinirlerini iyice zıplattıktan sonra Orgrimmar’da sıkıştırılıyor ve temiz bir sopa yiyor (Mists of Pandaria paketi). Peki burada bitiyor mu? Hayır! Bu şebelek mahkemeden kaçıyor, geçmişe gidip tarihi değiştiriyor ve yeni topladığı arkadaşlarla gene üstümüze saldırıyor. En son tam partimizin işini bitirecekken alemlerin kralı Thrall gelip bunun ağzını burnunu kırıyor, herkes bir oh çekiyor (Warlords of Draenor paketi).

Şimdi böyle anlatınca basit geliyor da düzenli bir WoW oyuncusu yukarıda anlattıklarımı 6 yılda falan yaşıyor, düşünün nasıl hırs yaptırıyor artık adama. O yüzden oyun dünyasının en gıcık kötüleri listesinde bir numaraya oturmaya hak kazanıyor.

 

9bd11addbebd8a7f73ddab4678037293

Bonus: Aha baba da bu yani, aradaki farka bak hizaya gel.

KeremOktay Gitarist, fotoğrafçı ,oyuncu ve hepsinden önemlisi bir baba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir