Home Teknoloji Haberleri Disney’in Yeni İcadı Ümit Verici!

Disney’in Yeni İcadı Ümit Verici!

0

Disney Research bunu bir adım öne taşıyarak tablette görünen çizimleri 3 boyutlu hale getirerek çocuklar için muhteşem bir yeniliğe adım attı. Daha önce Crayola şirketi Color Alive Line’ı keşfettikten sonra, küçük çocuklar kağıtta boyadıklarını tablette de görebilir hale gelmişlerdi.

Disney'den çocuklara müjde!Boyamaya devam ederken tablette eş zamanlı olarak üç boyutlu resmin de boyandığı görülüyor.

Disney Research’in icat ettiği uygulamanın amacı da bu, yani mobil cihazın veya tabletin kamerasından görüntüyü alarak onu 3 boyutlu resim haline getirmek. Sanal gerçekliğe (VR) adım adım ilerlerken, Disney Research’in geliştirdiği uygulama sayesinde çocuklar hem tablet kullanıp, hem de günlük aktiviteleri olan boyamayı yapabilecekler.

Halen araştırma ve geliştirme aşamasında olan uygulama henüz hiçbir platformda indimeye açılmadı. Günümüzde çocuklar giderek daha fazla tablet ve telefonlarla iç içe olurken, oyunlara ve uygulamalara da daha fazla ilgi gösteriyorlar.

Disney Research, uygulamayı bitirdiği ve yüklemeye açtığı zaman çocuklar, tabletleri boyama kitaplarındaki imgelerin 3 boyutlu halini görmek için kullanabilecekler.

-bursadabugün

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir