Home Oyun Disneyland’in manidar bir mesajı
0

Disneyland’in manidar bir mesajı

0

Twitter camiasında gündeme ilginç bir şekilde damgasını vuran Disneyland, kendisinin Japonya’yı temsil eden hesabından, geçmişte olduğu gibi yine tepki çeken bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda, Amerika’nın 1945 yılında Nagazaki’ye attığı atom bombasının 70.yılına gönderme yapan Disneyland’ın kullandığı görselde : “ Doğum gününüz mutlu olsun. “ şeklinde aslında mutsuzluk ve acı belirten bir mesaj mevcut. Normalde “Yaş günü” anlamına gelen “birthday” sözcüğünün başına olumsuzluk belirten “un” getirilerek bu mesaj oluşturulmuş.

Bu tarz mesajlar konusunda daha önce de göndermeler yapan Disneyland Japonya, geçen sene 15 Ağustos’ta, İkinci Dünya Savaşı’na hitaben : “ Yaz tatilinde eğleniyor musunuz? “ şeklinde bir mesaj yayımlamıştı. Bunun yanı sıra, Amerika’nın 6 Ağustos’ta Hiroşima’ya attığı atom bombasını ve 11 Mart’ta yaşanan Japonya depremini de unutmayan Disneyland, bu tatsız konular için de Twitter hesabı üzerinden mesajlar vermişti.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir