Home Teknoloji Haberleri Erzurum’da Drone uçurmak yasaklandı!
Erzurum’da Drone uçurmak yasaklandı!

Erzurum’da Drone uçurmak yasaklandı!

0

Erzurum Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Gelişen teknoloji ile birlikte, küçük helikopter türü (Drone) insansız hava araçlarının kullanımının sıklaştığı, hava araçlarının kamera ve yük taşıyabilme kapasitelerinin arttırıldığı bilinmektedir.

Kolayca temin edilen insansız hava araçlarının askeri ve sivil hava alanlarında uçuşları tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir. Ayrıca ülkemizde geçtiğimiz günlerde öğrenci yurtları ile kamu kurum ve kuruluşları civarında şahıslar tarafından amacı dışında kullanıldığı bilinmektedir.

Kız Öğrenci Yurdundaki ‘Drone’lu Taciz’ Olayının Şüphelisi: ‘Hoşlarına Gittiğini Düşündüm’

İstanbul Zeytinburnu’nda Cevizlibağ Atatürk Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencileri drone (insansız hava aracı) ile görüntüleyerek taciz eden herif yakalanmıştı.

Marka model ve kullanım amacı bildirilecek

Ayrıca Her türlü İnsansız Hava Araçlarını alan/temin eden/kullanan şahısların en yakın kolluk birimlerine giderek kullanım amacı, markası ve modelini bildirmesi gerekmektedir.

Bildirilmeyen insansız hava araçları kimliği belirsiz hava aracı olarak değerlendirilecek ve derhal uçuşu engellenecektir.

Belirtilen hususlara uymayanlar hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 66. Maddesi gereğince idari ve adli işlemlerin yapılacağı halkımıza duyurulur.”

CHA

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir