Home İlginç haberler Dünya genelinde izlenmesi yasaklanmış videolar!
Dünya genelinde izlenmesi yasaklanmış videolar!

Dünya genelinde izlenmesi yasaklanmış videolar!

0

1. Tilikum’un İntikamı

 tilikum

Tilikum, 1983 yılında henüz 2 yaşındayken Atlantik Okyanusu’nda yakalanıp bir akvaryuma kapatılan katil balinadır. Eğitimli olan bu balina gösterilerde kullanılmaktaydı ve bir gün (24 Şubat, 2010) eğitmeni olan Dawn Brancheau’yu gösteri sırasında yüzlerce insanın önünde kolundan kaparak suyun dibine çekti ve kasıtlı olarak boğdu. O sırada insanlar kameralarıyla kayıt yapsalarda bu videonun yayınlanması yasaklanmıştır.Daha öncede 2 insanı öldürmüş olan bu balina yıllardır akvaryumda tutulmanın kiniyle intikam almasına rağmen 33 yaşına kadar gösterilerde kullanılmaya devam edilmiştir.

 

2. Steve Irwin’in Ölüm Videosu

steve-irwin

“Timsah Avcısı” lakaplı ünlü belgeselci Steve Irwin dalış yaparken kameralar kayıttaydı ve bir anda irice bir vatozun saldırısına uğramıştı. Vatoz,ucunda keskin iğnesi olan kuyruğunu Steve’in kalbinin bulunduğu noktaya defalarca sokarak ünlü belgeselciyi öldürmüştü. Görüntüler varolmasına rağmen saldırı anının ve sonrasındaki can çekişme görüntülerinin yayınlanması yasaklanmıştı.

 

4. Sandy Hook İlkokulu Katliamı

sandy-hook

Sandy Hook İlkokulu katliamı, 14 Aralık 2012 tarihinde 20 yaşındaki Adam Lanza‘nın 20 çocuk öğrenciyi ve 6 yetişkin görevliyi vurarak öldürdüğü saldırıdır. Okuldaki güvenlik kameraları olayın tamamını kaydetmesine rağmen toplum hassasiyeti göz önüne alınarak görüntüler basına verilmemiş yayınlanması yasaklanmıştı.

 

5. Dnepropetrovsk Manyakları

 dnepropetrovsk-manyaklari_780x514-49bihwmfgb

22 gün içinde 21 insanı vahşice döverek öldüren 19 yaşında 3 gençten oluşan bir gruptur. Can çekişen,uğultular çıkaran kurbanlarına çekiçle vurarak,canlı olanların karınlarını deşerek yada gözlerini oyarak 21 cinayet işleyen kendilerine Dnepropetrovsk Manyakları denilen grup bu cinayetlerin hepsinin videosunu çekiyordu. Videolar ele geçirildikten sonra doğal olarak yayınlanmadı.

 

6. Christine Chubbuck’ın İntiharı

 christine

Christine, 1974 yılında muhabirlik yaptığı kanalda canlı yayın sırasında önce çalıştığı şirketle dalga geçmiş ardından canlı yayında tabancayla intihar etmiştir. Christine’in ailesinin açtığı dava üzerine videonun kayıtları imha edilmiştir.Christine Chubbuck’ın canlı yayındaki intiharı geniş yankı uyandırmış olayla ilgili kapsamlı bir belgeselde çekilmiştir. (Belgesel ingilizcedir)

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir