Home Teknoloji Haberleri Edirne Valiliği elektriği güneş enerjisiyle sağlayacak!
Edirne Valiliği elektriği güneş enerjisiyle sağlayacak!

Edirne Valiliği elektriği güneş enerjisiyle sağlayacak!

0

Güneş enerjisini değerlendirmek isteyen Edirne Valiliği, geliştirilen projenin kapsamında binasının bahçesine güneş ağaçları dikme kararı aldı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak isteyen valilik, bu kaynakları kullanarak enerji üretmek amacıyla bir proje hazırladı ve projeye “Güneşin Gözleri” adını verdiler. Bu proje kapsamında Edirne Valiliği bahçesine “güneş ağacı” dediğimiz fotovoltaik sistemler kuracak ve bu sistemler sayesinde elektrik üreterek Edirne Valiliği’nin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Bu proje sayesinde verimli ve temiz enerji üretilecek.

111-9

Edirne Valisi sayın Günay Özdemir ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri sayın Mahmut Şahin‘in altına imzasını attığı açıklamada bu projenin bölgede yer alan diğer kamu kurumlarına önayak olarak bu enerji kaynaklarının kullanımının arttırılmasını amaçladıkları yazıyor. Ayrıca açıklamarda şu sözler kullanıldı, “Edirne Valiliği – Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan projenin valilik binalarının çatılarına kurulacak olan fotovoltaik panellerle ve valilik bahçesine kurulacak güneş ağacı fotovoltaik sistemi ile üretilecek elektrik enerjisi sayesinde kamu harcamalarının azaltılması ve bu kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması sağlanacak.”

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir