Home Oyun Efsane, yeni haliyle tekrardan sahalarda: Worms W.M.D
Efsane, yeni haliyle tekrardan sahalarda: Worms W.M.D
0

Efsane, yeni haliyle tekrardan sahalarda: Worms W.M.D

0

Hepinizi kucak dolusu sevgiler WORMS severler veyahut merak edip de haberi açıp belki de bundan sonra sevme potansiyeli olanlar. (Ama itiraf edin güzel cümleydi) İlk olarak size bir video göstermek istiyorum, 95 yılından itibaren (-Kaç 95? +2095 anasını satayım, gelecek geliyoruz biz…) yayınlanmış tüm WORMDS oyunlarına ilişkin minik kesitlerden oluşan bir video. WORMS ün evrimini görebileceğiniz bir video da diyebilirim. bir göz atın ve okumaya sonra devam edin efe’m.

 

 

İzlediğiniz üzere zaman geçtikçe elbette yeni oyun çıkarmanın telaşı ve yeni yaratıcı fikirlerin istenmesi üzerine gelişmekte olan grafikler olmuş. Hatta 2D den ziyade 3D oyunlar bile zaman içinde denenmiş. Ama inanın 3D bu oyun için hiçbir zaman istenen şey olamadı, yok yani bu youna gitmiyor. Bu oyunun sevilmesinin nedeni o 2D nin tatlılığı. Oyun ayrıca zaman içinde PS1 in den tutun Xbox ına, Wii sinden tutun PSP sine PC sidnen tutun PS2-3-4 alayında mevcut. Kısacası her ortamda bulup oynanabilir herhangi biri.

Her ne kadar her ortamda oynanabilse de en çok sevileni geçtiğimiz yıl remastered versiyonu da çıkmış olan WORMS: World Party (Ayrıca benim de bu oyunun oynadığım yegane terk, efsane oyunudur) 2015 yılında bile 15 yıl öncesinin oyunun remastered versiyonu sevilip tutuyorsa tabii ki şirket olarak aynı bu doğrultuda ilerlemek daha iyi olacaktır. (Çıkarmışın 95 ten beri 15 tane oyun koyar mı yenisi için riske girmemek sanki? Hieeeçç…)

Yeni oyunun adı ise;  Worms W.M.D

 

 

Oyun şu anda PC, Xbox One & PlayStation 4 ortamlarına çıkmış bulunmakta. (Ohh kokusu geldi mi? Mmh taze taze solucan kokusu gibisi de yok he)

Şöylemesine trailer ı da bırakayım da az bakının bakem;

 

Valla link dolu, video dolu bir haber oldu. Daha çok okunası yapıyor sanki, sonuçta kitapların bile sırf resimli kısmına dayanabilen nesil geçti bu dünyadan.

Peki gelelim Worms W.M.D neden tutar, tutabilir? 

Çünkü ağbilerim ağblalarım, cancağızlarım oyun klasik 2D versiyonunun tatlılığının yanı sıra yeni özellikler ile hem önceki oyun zevkini korumuş, hem de bir şey eksilmesinden ziyade üstüne katmış.

Oyunda aldığınız kutulardan hep silah çıkardı değil mi? Artık değil! Silah parçaları çıkan kutular sayesinde içinizden geldiği gibi oyun esnasında kendi silahınızı yapıp rakiplerinize korku salabileceksiniz! (Yani şimdi reklam yapıyor olmayayım da yapabilecekmiş yeeaani. Ben de sizdenim lan, valla bak Worms para falan verse burada işim ne 😛 )

Ve de tabii ki oyun aldığımız versiyonuyla kalmıyor. Worms bile… DLC si bulunan oyunun Bir paketi var ki akıllara zarar. (Yok bunda harbiden en içten halimle söylüyorum. Diğerinde de öyleydim joağhnım hep siz yanlış anlıyonuz, kafanızı keserim bak!!)

Açıklamaktan ziyade bunun da videosunu direkt paylaşmak istiyorum çünkü cidden anlatılmaz yaşanır denilen bir olay olmuş bu tamamen, buyroğn.

Hype, hype, hype! Nasıl bulduğunuzu biz de merak ediyoruz. Gelin yorum yapın ve tartışalım. O zamana dek esen kalınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir