Home Uncategorized En İlginç Cep Telefonu Tasarımları
En İlginç Cep Telefonu Tasarımları
0

En İlginç Cep Telefonu Tasarımları

0

İçlerinde “Hassss o ne bee” diyeceğiniz telefonlar olduğu gibi, “öyle telefon mu olur lan” diyeceğiniz kullanışsız saçma sapan telefonlar da var… Hadi bakalım.

Mac Funamizu tasarımı olan Wild Fold’un en büyük özelliği gerçekten katlanabilir bir telefon olması. (Çok gerekliydi gerçekten)

Wild-Fold

On Time Headset System: Pedro Gomes imzalı bu tasarım, estetik açıdan fazlasıyla tatmin edici olmuş.

On-Time

Kawaii Phone: Kamerası, renkli ekranlı ve küçük tuşları ile ilgi çeken bu tasarımın sahibi Joseph Liang. (Alıp çekilişle hediye etmeye kalksak hiç katılımcının olmayacağı telefon)

Kawaii-Phone

Cam Telefon: İşte bu telefon gerçekten de göze hitap etmeyi başarıyor. Dezavanatjı ise biraz “kırılgan” olması. Ayrıca cep telefonunda parmak izi sevmeyenler için de bir kabus olabilir. (Annelerimiz cam sille silmeye kalkabilir…)

cam-telefon

Nokia: Uzun zamandır internette boy gösteren ama bir türlü gerçek olamayan bir konsept… Her telefon ince olacak diye bir kural yok. Heikki Juvonen, bu Nokia telefonun ince olmak yerine ergonomik olmasının daha önemli olduğuna karar vermiş.

nokia

Samsung Clover: Clover, Milan’daki Samsung tasarımcılarının eseri. Konsept; telefonu oluşturan her bir parçanın ayrı ayrı ortaya konulabilmesi üzerine kurulmuş. (Açıkçası ben hiç birşey anlamadım.) Ekranı etrafında bulunan manyetik alanın gücüne göre transparan ve mat arasında değişiklik gösteriyor.

samsung

Nokia Remade: Nokia Remade tamamen geri dönüşümlü malzemelerden oluşturuluyor. Örneğin klavyesi teneke içecek kutularından, içerisinde yer alan plastik eski lastiklerden oluşturulmuş. Pet şişe atıkları da telefonun pek çok yerinde kullanılmış. (Bak aşkım seninle içtiğimiz ilk kolanın şişesinden yaptırdım <3 )

nokia-remade

E-ink Phone: E-ink Phone’un tasarımcısı Anthony Reed, telefonda sadece gri tonları kullanmış. (Gri’nin Elli Tonu esprisi yapmayı düşünmüyorum.)

eink-phone

Ply Konsept: Japon KDDI tasarım stüdyosunun bir konsept çalışması. Ply Konsept: Katmanlardan oluşan bu telefon bir telefondan gerçek anlamda daha fazlasını sunuyor. Telefon özelliğinin yanı sıra oyun konsolu, projeksiyon ve hatta yazıcı özelliği de bulunan telefon, bu kadar çok işlevi bir arada hedeflediği için büyük ihtimalle kolay kolay tasarım aşamasından çıkamayacak. Çıkarsa da alamayız merak etmeyin.

ply-Konsept

Asus Aura: Sadece 6 mm kalınlığındaki Asus Aura, 3,9 inçlik ekrana sahip. Asus’un en iddialı tasarımlarından biri. (En tatlısı bu sanırım)

asus-aura

Maple Phone: Görnüşte sadece 4.5 x 10.4 x 9.8 cm ebatlarında ahşap bir parça… (3310 reyizin yanından bile geçemez.)

maple-phone

Nokia 888: Son derece esnek olan ve kola takılabilen bu telefon bir öğrencinin tasarımı… (Şezlong sandım)

nokia-888

Scroll: Gerçekten sıradışı bir telefon olan Scroll, muhteşem multimedya özelliği ile öne çıkıyor. Üzerinde 10 megapiksellik bir kamera olduğunu da belirtelim. (Bence bu uzun bir süre hayal olarak kalır.)

scrool

Lenovo Toxic: İlk bakışta size sıradan bir tasarım gibi gelebilir ama yakından bakınca üst bölümündeki parfüm bölmesini siz de fark edeceksiniz. Her zaman güzel kokmak isteyenler için… (Abi şuna bi 5 lira hacı kolonyası doldursana…)

lonova-toxic

KRE8: Cep telefonu ve müziği gerçekten birleştirmek istiyorsanız, Jose Tomas DeLuna’nın tasarımı olan KRE8 size öre olabilir.Bu telefon sizin parmak hareketlerinizi takip ederek, bu hareketleri bir MIDI dosyasına dönüştürebiliyor. Yani KRE8 ile gerçek anlamda müzik parmaklarınızın ucunda… (Hugo reyizi saygı ve sevgiyle anıyoruz)

kres8

Whisky Cyon Phone: Tek renk telefondan sıkıldınız mı? Whisky Cyon Phone adlı bu telefon gelen aramaya göre rengini değiştirebiliyor. (Bu da hoş olmuş sanki)

whisky-Cyon-Phone

Microsoft Zune-Xbox-360-Telefon: T3 tarafından hazırlanan bu konsept, Microsoft’un Zune adlı MP3 çaları ile Xbox 360 oyun konsolunu bir cep telefonunu içerisinde birleştiriyor. (Tabi bu da hayallerimizde yaşar. Olursa da ulaşamayız…)

microsoft-zone

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir