Home Filmler En İyi 10 Seri Film Listesi!
0

En İyi 10 Seri Film Listesi!

0

Bu listeyi hazırlarken tamamen kendi fikirlerimden yola çıktığımı bilmenizi isterim. Şu film niye listede yok gibi şeyler düşünebilirsiniz ama her insanın zevki başkadır tabi. O zaman listenin ilk filmini sahneye alalım;

1. Yüzüklerin Efendisi Serisi (2001)

220px-YüzüklerinEfendisi'YüzükKardeşliği-filmyuzuklerin-efendisi-2-iki-kule-izle-201a521

 

 

 

 

Kitaptan uyarlama ve üçleme olan bu yapım  Frodo isimli bir Hobbit’in yıllar önce ölmüş olan Sauron’un yüzüğü ele geçirmesini engellemek için atıldığı maceraları anlatıyor. J. R. R. Tolkien’in müthiş Orta Dünya’sını aynı müthişlikte beyaz perdeye uyarlayan Peter Jackson bu filmle aldığı 17 adet ödülü sonuna kadar hak ediyor.

2. Matrix Serisi (1999)

matrix

İyi bir üçleme ve aynı zamanda mükemmel bir bilim kurgu olan Matrix serisi Neo’nun yaşadığı yalan hayatı bırakıp gerçek dünya ile yüzleşmesini anlatıyor. Film aynı zamanda felsefik düşüncelere de yer vermekte. Önceki listelerimizde de mevcuttu hala izlememiş olanlar varsa kesinlikle izlemeli.

 

3. Testere Serisi (2004)

914oie_23212250IUZ8XDdJ

Sıradışı, takıntılı ve bir o kadar da zeki bir seri katilin kendi yargısını insanlar üzerinde uyguladığı ama yinede onlara kurtulma şansı verdiği bir ölüm-kalım oyununu konu alan film sadece vahşetle değil bize sunduğu inanılmaz akıl oyunları ile kendini benzer yapımlardan üstte tutarak listede 3. yeri alıyor. Seri 7 filmden oluşmakta.

4. Geleceğe Dönüş Serisi (1985)

gelecek

Dr. Brown’un zamanda yolculuk yapabilmek için icat ettiği bir araba ile başlayan film Marty isimli bir gencin yaptığı hatalar ve onları düzeltmek için başlarından geçen maceraları anlatıyor. Zamanının çok ötesinde olan bu filmde 2015 yılında uçan arabalar ve uçan kaykaylar görebilirsiniz. Film bu konularda yanılmış olsa da 2006 yılında Empire’ın düzenlediği en iyi 201 film listesinde 20. olmayı başarmıştır. Ayrıca 2016 yılında çizgi romanı çıkması bekleniyor.

5. Karayip Korsanları Serisi (2003)

pirate

4 filmden oluşan bu seri ile Johnny Depp’in ünlü korsan Jack Sparrow’u mükemmel bir biçimde canlandırmasını izleyebiliyorsunuz.  Barbossa (Geoffrey Rush) tarafından kaçırılan Elizabeth (Keira Knightley) ve onu kurtarmaya çalışan Will Turner (Orlando Bloom) ve Jack Sparrow (Johnny Depp) hayalet gemiyi harekete geçiren siyah incinin lanetini açığa çıkarırlar ve tabiki bu onlar için hiç iyi olmaz.

6. Batman Serisi (2005)

batman_serisi-002

Christopher Nolan’ın üçlemesi olan Batman serisi zengin Bruce Wayne’in ailesi öldürüldükten sonra Ra’s al Ghul’un yardımı ile dövüşmeyi öğrenerek doğup büyüdüğü şehir olan Gotham’a barış ortamı sağlamak ve suçlulardan temizlemek için geri dönmesini konu almıştır. Ayrıca serinin 2. filminde Heath Ledger’in canlandırdığı Joker tiplemesi mükemmel ötesidir. Huzur içinde yatsın.

7. Harry Potter Serisi (2001)

hh

Başka bir kitap serisinden filme uyarlanmış bu yapım ilk iki filmi ile çoğumuzun çocukluğunu süsleyen filmlerden olmuştur. Harry Potter serisi Lord Voldemort isimli karanlık ve kötü büyücünün elinden kurtulabilen tek kişi olan Harry Potter’ı anlatmakta. Fazla söze gerek yok zaten hepiniz izlemişsinizdir diye tahmin ediyorum. Yazarı J. K. Rowling’e teşekkür ediyoruz.

8. Star Wars Serisi (1997)

star-wars-movies-set

Zamanının çok çok ötesinde bir yapım olmasıyla beraber gelmiş geçmiş en kült film ünvanını elinde bulunduran bu yapımda ölüm yıldızı isimli aletin planlarını elinde bulunduran druidler R2-D2 ve ortağı C3-PO tesadüfen Luke Skywalker’a satılır. Druidlerin görevi planları Obi Wan Kenobi ye götürmektir ama aynı zamanda Darth Vader’da planların peşindedir. George Lucas efsanesin.

9. Maymunlar Cehennemi Serisi (1968)

U0SPFtv

Kesinlikle çok özgün bir konusu olmakla beraber ilk izlediğim zamanda devamının gelmesini sabırsızlıkla beklesem de yıllar sonra 2014 yılında  çıkarılan devam filmi ile aslında olayların başlangıcına dönen film’i ilk olarak Maymunlar Cehennemi Başlangıç ile izlediyseniz öncesinde 2001 yapımı olan Maymunlar Gezegeni isimli filmi  izlemelisiniz.

10. Amerikan Pastası Serisi (1999)

American Pie All In One Poster By [www.kiks.pk]

Komedi ve gençlik dalında gerçekten başarılı olan bu yapımda sizi kırıp geçirecek sahneler bolca mevcut, aynı zamanda çokta fazla erotik sahne bulunmakta 18 yaşından küçük olan okuyuculara önermiyoruz. Benim favorim beta evi olmakla beraber insanı yaşadığı gençlik yıllarından soğutan ve bunların yaşadığı hayatsa bizimki ne sorusuna itse de unutmayın bu sadece film.

Bonus: Hababam Sınıfı Serisi (1975)

220px-HababamClassTheatricalPoster

Tekrar tekrar izleseniz de bıkmayacağınız yeni çıkan filmlerden asla bu tadı alamayacağınız Türk sinemasının efsane serisi bu listede olmazsa olmazdı. Bir grup matrak, tembel öğrencinin yaşadıkları eğlenceli, komik kimi zamanda dokunaklı olaylar anlatılırken aynı zamanda eğitim sistemini eleştiren bu seri başımızın tacı.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir