Home İlginç haberler Eski iPhone model telefonlar için gizli hızlandırma tekniği!
Eski iPhone model telefonlar için gizli hızlandırma tekniği!

Eski iPhone model telefonlar için gizli hızlandırma tekniği!

2

Eski model iPhone telefonların için yeni yazılım versiyonlarını kullandığınız zaman cihazı yavaşlatıyor gibi duruyor.Size vereceğimiz iyi haber ise yapacağınız birkaç işlemle cihazınızın hızını arttırabilirsiniz,bu gizli çözüm sayesinde uygulamalarınızı daha hızlı güncelleyebilir ve yavaş çalışmalarını önleyebilirsiniz.

Twitter’da Zachary Drayer App Store ile ilgili bu gizli özelliği paylaşınca herkesin dikkatini çekti.

Apple’ın neden böyle bir gizli özellik koyduğu bilinmiyor ancak App Store’dayken ekranda herhangi bir tuşa seri bir şekilde 10 defa bastığınız zaman telefonunuzda mucizevi bir şekilde boş bir ekran çıkacak bir anlığına.Sadece aynı tuşa 10 defa bastığınızdan emin olun.

Bu gizli yöntemi uyguladıktan sonra ekran anlamsızlaşır ve telefonunuzun App Store ön belleği boşalmış olur.Bu sihirli dokunuş ile telefon önbelleği boşalır ve tüm Apple uygulamalarının çalışması etkilenir bu sayede hızlanmış olurlar.Bu gizli özellik iTunes, iBooks, App Store ve Apple Watch uygulamalarında çalışıyor ancak Podcasts, Müzik, Oyun Merkezi, iMessage ve Aramalarda çalışmaz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Comment(2)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir