Home E-Spor eSpor dünyasının en çok kazanan oyuncuları!
eSpor dünyasının en çok kazanan oyuncuları!
0

eSpor dünyasının en çok kazanan oyuncuları!

0

Birkaç yıl önce yükselişe geçen eSpor artık geliştiricilerin oyunlarını bu potansiyele göre üretmeye başlamasını sağladı. League of Legends, Dota, CS: Global Offensive ve Starcraft gibi oyunlar bunlardan birkaçı. Sizce bu oyunlar çok mu eğlenceli, yoksa bağımlılık mı yaratıyor? İkisine cevap olarak biraz diyebiliriz ama bu oyunların bu derece büyümesi eSporcuların manyak para kazanması olsa gerek.

Bizde bu yazımızda en çok kazanan eSporcuları sizler için listeliyoruz!

5. Faker (League of Legends)

faker

Karşınızda orta-koridorun efendisi öldürülemez şeytan kral! eSporun anavatanı Kore’den çıkan Faker League of Legends’la başladığı kariyerine dört senedir devam ediyor ve henüz 20 yaşında ancak kendisinden çok söz ettiriyor ve hemen hemen herkesin dilinde.

4. f0rest (Counter-Strike)

f0rest

eSpor konusunda Kore’den sonra gelen İskandinavya’nın bağrından kopup gelen forest 2005 yılında başladığı profesyonel kariyerine o kadar fazla başarı sığdırdı ki onu tüm CS turnuvalarında ve takımlarında görür olduk.forest Fnatic’le başladığı kariyerine SK ve NiP ile devam ediyor.

3. Jaedong (StarCraft 2)

jaedong

13 yıllık StarCraft: Brood War tarihinin en iyi Zerg oyuncusu aynı zamanda StarCraft 2’de gösterdiği üstün performanslarıyla bu kadar büyüyen Jaedong ilk yılında başarısını garantilemişti. 2006 yılında Yılın Çaylağı ödülünü kazanmıştı bu ödülden sonra her şey kartopu etkisiyle devam etti ve Jaedong gittikçe daha da iyi oldu sonuç olarak listemizde 3. sırada.

2. Moon (WarCraft 3)

moon

Moon hem StarCraft’ta hem de WarCraft’ta çok başarılı bir oyuncu, WarCraft 3’teki efsane Night Elf oyunuyla beş kere WarCraft 3 Dünya Şampiyonası’nı kazandı ayrıca Kore’nin televizyonda naklen yayınlanan ulusal turnuvalarını da tam üç kere kazandı. Aynı zamanda kendisi Beyond The Game adlı ünlü eSpor belgeselinde yer alıyor.

1. ppd (Dota 2)

ppd

Ülkemizde LoL Dota’dan daha çok oynanan bir oyun olmasına rağmen diğer ülkelerde durum Valve’in izlediği politikalar ve turnuvaların ödüllerinin yüksek olması yüzünden biraz farklı. Heroes of Newerth’ten Dota 2’ye geçerken ppd de diğer oyuncular gibi yaptı ve hayatının en iyi kararını vermiş oldu. Şu an kendisi dünyanın en iyi Dota takımı olarak görülen Evil Geniuses’in kaptanı ve en çok kazanan eSpor oyuncusu.

Teknoloji Haberleri eSporcular ne kadar kazanıyor en çok kazanan eSporcular Oyun Haberleri

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir