Home Teknoloji Haberleri Facebook haber kaynağını istemediğiniz paylaşımlardan korumanız için 5 yöntem!
Facebook haber kaynağını istemediğiniz paylaşımlardan korumanız için 5 yöntem!

Facebook haber kaynağını istemediğiniz paylaşımlardan korumanız için 5 yöntem!

0

Hepimizin mutlaka sık sık paylaşımda bulunduğu ya da günde 3-4 kez girip insanların paylaştıklarını takip ettiğimiz bir sosyal ağ olan Facebook zaman zaman hoşumuza gitmeyecek içeriklerle canımızı sıkabiliyor.

Özellikle herkesin tek tek paylaştığı aynı içerikler bir süre sonra gerçekten çıldırtabiliyor.Peki haber kaynağınızıdaki bu paylaşımları görmemek için neler yapabiliriz?

 

1.Takibi bırakmak

Paylaştığı içeriklerle sizi rahatsız eden bir arkadaşınızı silmeden takibi bırakarak bu konuda yapabileceğiniz en kolay işlemdir.Böylece bu arkadaşınızın paylaşımları anasayfanızda çıkmayacaktır.

11

 

2.Facebook sayfalarının içeriklerini engellemek

Takip etmiş olduğunuz bir Facebook sayfasının paylaştığı içerikler de canınızı sıkıyorsa aşağıda görmüş olduğunuz şekilde bir işlem yaparak sayfanın paylaşımlarının haber kaynağınızda gözükmesini engelleyebilirsiniz.

32

 

3.Facebook’a görmek isteğiniz içerikleri söyleyin

Facebook’un görmekten hoşlanmadığınız içeriklerden haberinin olmasını ve bu tarz içerikleri anasayfanızda çıkartmamasını istiyorsanız aşağıda ki şekilde yaparak anasayfanızda çıkacak içerikleri düzenlemeniz mümkün.

41

4.Facebook anketine katılın

Haber kaynağınızı daha fazla kişiselleştirmek istiyorsanız diğer seçenekler başlığının altındaki anketi doldurarak kişiselleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Eğer haber kaynağınızın daha kişiselleştirilmiş bir hal almasını istiyorsanız Diğer seçenekler sekmesi altındaki anket seçeneğini tercih ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

5.Başta gör seçeneğini işaretleyin

Eğer içeriklerini daha çok görmek istediğiniz arkadaşlarınız veya sayfalar varsa onlar için başta gör seçeneğini işaretleyerek onların haber kaynağınızda daha çok yer almasını sağlayabilirsiniz.Facebook’un ana ayarlar bölümünden haber kaynağı tercihlerini görüntüleyerek bu ayrıntıları görebilirsiniz.

Adsız

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir