Home Oyun Facebook kendi oyun platformunu geliştiriyor!
Facebook kendi oyun platformunu geliştiriyor!
0

Facebook kendi oyun platformunu geliştiriyor!

0

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi olan Facebook gün geçmiyor ki yeni bir proje açıklayarak bizleri şaşırtmasın. Facebook’dan gelen son açıklamada yer alan bilgilere göre Facebook kendi oyun platformunu açacak. Milyar dolarlık bir yatırıma dönüşmesi beklenen bu fikir çok dehşet bir platforma dönecek gibi duruyor.

Onlarca farkrlı hizmet  veren Facebook bu servisleri ile yüz milyonlarca kullanıcıya hizmet ediyor ve Mark beyciğimiz elinde bulundurduğu kitleyi yeni alanlarda kullanmak amacıyla dijital oyun sektörüne girmeyi hedefliyor gibi gözüküyor.

Steam’e rakip olacaklar!

facebook-games

Facebook bu proje hakkında uzun süredir çalışmalar yapıyordu, Facebook şuan için Unity ile anlaşmayı bekliyor ve bu anlaşmayı tamamladıklarında bu oyun platformu projesi hizmet vermeye başlayacak. Steam’e rakip olmak isteyen Facebook, kendisinin oyun platformunda binlerce oyun olacağını söylüyor ve bu oyunları Unity sayesinde kullanıcılara aktarması bekleniyor. Oyun satış işlemlerinde Facebook’un Steam’i aratmayacağını söylemek mümkün.

Geliştiriciler kendi oyunlarını gönderebilecek!

facebook-759

Oyun geliştiricilerinin oyunlarını bu platformda barındırabileceğini açıklayan Facebook oyun geliştiricilerinin işlerini kolaylaştıracağını söylüyor. Geliştiriciler sadece tek bir form dolduracak ve daha sonrasında Facebook geriye kalan işlemleri hallederek oyunları milyonlarca kullanıcıya ulaştıracak.

Peki bu platform ne zaman açılacak?

facebook-on-android-stock-image

Oyun sektöründe söz sahibi olmayı isteyen Facebook bu platformda özellikle bilgisayar oyunlarına büyük bir yer ayıracak bu platform şimdilik yüzeysel olarak açıklansada çok kısa bir süre sonra daha net bilgiler geleceğini düşünüyoruz.

Siz ne düşünüyorsunuz gençler Facebook, Steam’e rakip olabilir mi?

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir