Home Oyun Facebook kendi Steam’ini kuruyor!
Facebook kendi Steam’ini kuruyor!
0

Facebook kendi Steam’ini kuruyor!

0

Facebook bağımsız oyun geliştiricilerini kendi oluşturacağı altyapısı altına alıp onların gelişmeleri ve büyümeleri için yeni bir imkan oluşturuyor. Gameroom adını alacak bu yeni oyun platformu, oyunlarının dağıtımında zorluk yaşayan geliştiriciler için adeta bir can simidi olacak.

Bir ya da birden daha fazla ticari açıdan organize olmayan gruplar tarafından geliştirilen Bağımsız Oyunlar’ın kurgu ve grafikleri basit olmasına rağmen oyunlar gerçekten çok eğlenceli olabiliyor, belli bir dağıtımcısı olmayan yani EA, Konami, Ubisoft gibi devlerin dağıtımını yapmadığı bu oyunlara olan ilgi Minecraft gibi farklı mekanikleri olan oyunlarla beraber artış gösterdi.

indir

 

Facebook’un bu yeni projesi kendini oyunlara adamış kişi ve gruplara destek vererek ana akımdan uzak alternatif oyun arayan sizler için bir buluşma noktası niteliğinde olacak. Ağustos ayında ortaklıklarını ilan eden Facebook ve Unity artık Gameroom projesi için başlama emrini vermeye hazırlar. Ayrıca Unity artık bağımsız oyun yapımcılarından Unity 5.6 oyun motoru ile desteğini esirgemeyecek.

Daha önce “hardcore” oyun tasarımcıları için destek veren Unity bu noktadan itibaren bağımsız oyun yapımcılarından da Unity 5.6 oyun motoru ile desteğini esirgemeyecek.

gameroom-1024x576

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir