Home İlginç haberler Facebook Messenger’da gizli bir özellik bulundu!
Facebook Messenger’da gizli bir özellik bulundu!

Facebook Messenger’da gizli bir özellik bulundu!

0
Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook Messenger’ın çok fazla bilinmeyen bir özelliği gün yüzüne çıktı! Messenger üzerinden artık oyun oynamak mümkün…

Sohbet uygulaması olan Facebook Messenger, sohbet aracı olmayı aşarak oyun plartformunu haline geldi. Messenger üzerinden arkadaşınızla satranç oynamanız artık mümkün.

fbe

Oyunu etkinleştirmek için yapmanız gereken sohbet esnasında arkdaşınıza ‘@fbchess play’ yazmanız ve ardından Enter’a basmanız. Bir çok oyun sitesinde yer alan satranç oyunu beklenenin aksine fare ile oynanmıyor. Hamlelerinizi yapabilmeniz için @fbchess kodunu yazdıktan sonra satranç tahtasında yer alan kodu yazmanız gerekiyor. Oyunun komutlarıyla ilgili bilgiyi detaylı olarak ‘@fbchess help’ yazarak görebilirsiniz.

her

Facebook Messenger üzerinden satranç oyununu oynanması ne kadar zor da olsa sticker’lardan canınız sıkıldığında @fbchess play yazarak farklılık yaratabilirsiniz.

Kaynak: Sözcü

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir