Home Teknoloji Haberleri Facebook oyun yayınlarını destekleyecek!
Facebook oyun yayınlarını destekleyecek!

Facebook oyun yayınlarını destekleyecek!

0

Oynadığınız oyunda eğlenirken oyun görüntülerini arkadaşlarınızla paylaşmayı seviyorsanız sizler için Mark beyden çok güzel bir haber getiriyoruz. En başarılı ve popüler online oyunların arasında olan World of Warcraft, Starcraft 2, Hearthstone ve Overwatch gibi oyunların yapımcısı Blizzard sadece kendi geliştirdiği oyunlarda kullanılmak üzere canlı yayın özelliği geliştirdi ve hizmete açtı.

Yukarıda saydığımız oyunlardan herhangi birini oynarken bu özelliği aktif hale getirebilir ve oyun içinden görüntüleri takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Facebook Live temeliyle çalışan bu sistem şimdilik sadece Blizzard oyunlarında yapılabiliyor.

1460033419-12288-Facebook-Inc

Blizzard oyunlarında canlı yayın özelliğini aktifleştirdiğiniz zaman açmış olduğunuz yayın Facebook’ta paylaşılacak ve arkadaşlarınız bundan haberdar olacaklar.

Bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz?

12472577_10102764094429401_6698655901530111528_n

Blizzard ve Facebook’un bu ortak canlı yayın sistemini kullanabilmek için Battle.net hesabınız ile Facebook hesabınızı birleştirmeniz gerekiyor, bu işlemi tamamladıktan sonra Battle.net istemcisini çalıştırın ve ayarlar bölümüne girin ve Streaming seçeneğini aktifleştirin. Bu ayarları tamamladıktan sonra oyuna giriş yaptığınızda CTRL + F1 tuşlarına basarak yayını başlatabilirsiniz.

Canlı yayını açtıktan sonra sizin için ekranın sol alt köşesinde bulunan küçük arayüzde yayınızı izleyen kişileri ve yayının durumunu kontrol edebilirsiniz. Şimdilik sadece 1280 x 720 çözünürlüğünü destekleyen bu yayın sisteminin World of Warcraft: Legion öncesinde gelmesi bizleri oldukça mutlu etti.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir