Home Teknoloji Haberleri Facebook’tan Çalışanlarına iPhone’larınızı Çöpe Atın Talimatı!

Facebook’tan Çalışanlarına iPhone’larınızı Çöpe Atın Talimatı!

0

Sosyal medya devi Facebook ilginç bir karar vererek dikkatleri üzerine çekti. Android ve iOS işletim sistemi arasındaki rekabet ister istemez yazılım ve internet hizmeti firmalarına da yansıyor. Firmalar kaynaklarını hangi işletim sistemine yönlendireceklerinde karar vermekte güçlük çekebiliyorlar. Kullanıcılar da belli avantajlarından ötürü belli mobil işletim sistemlerine yönlenebiliyorlar. Bu durumun bir sonucu olarak firmaların hitap ettikleri kitleyi yakından tanıması ve kullanım alışkanlıklarını takip etmeleri büyük önem kazanıyor.

Facebook’da kısa bir süre önce bu doğrultuda bir karar alınarak çalışanlardan ucuz Android cihazlara yönelmeleri istenmiş. Facebook çalışanlarının büyük çoğunluğunun iPhone kullanıyor olması bu durumu tetiklemiş. Facebook mühendislerinin daha geniş bir pazar payı olan Android işletim sisteminde test işlemlerini yürütebilmeleri için böyle bir karar alınması mantıklı olarak tanımlanabilir. Çünkü dünya üzerindeki mobil cihaz kullanıcılarının büyük bölümü ucuz Android cihazları tercih ediyor. Facebook Android uygulamasının bu cihazlarda test edilebilmesi ise kritik önem taşıyor.

Facebook ucuz Android cihazlara geçiş kararının yanısıra çalışanlarından haftanın bir günü bir saat boyunca 2G ağlara geçiş yapmalarını da talep etmiş. Bu uygulamanın Android kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı tecrübesi sunması hedefleniyor.

-Tamindir

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir