Home İlginç haberler Garip yoldan zengin olmuş 7 kişi!
Garip yoldan zengin olmuş 7 kişi!

Garip yoldan zengin olmuş 7 kişi!

0

1-Gary Dahl

4gary-dahl_780x442-hk92kbb6oc
Gary Dahl’ın arkadaşları hayvan bakımının zorlukları hakkında konuşurken Gary bu konuşmaya şahit oldu ve aklına mükemmel bir fikir geldi. ” Kaya Hayvanı ” isimli özel tasarım besleme, yürüyüş, veteriner gibi zahmet istemeyen  ve oldukça masrafsız bir özelliğe sahipti. Arkadaşları bu projeyi ciddiye almasada Gary kararlıydı ve ürünü geliştirmeye başladı. Tahsil kutusu, kullanım kılavuzu ve saman bir yatak ile müşterilere sunulan bu hayvan kısa sürede oldukça popüler oldu.

2- Jason Sadler

5jason-sadler_780x445-guy8nnqr71
Jason şirketlerin ve işletmelerin tanıtımı için 2009 yılında iwearyourtshirt.com adında bir web sitesi kurdu. Bu projede Jason tüm gün şirketin tişörtlerini giyecekti. Jason’ın fiyatları; 1 Ocak için 1 dolar, 2 Ocak için 2 dolar, 31 Aralık için ise 365 dolar olarak belirledi. Bu sayede Jason yılda 80.000 dolardan fazla kazandı. Daha sonraki yıl ise fiyatı iki katına çıkardı ayrıca daha fazla nakit elde etmek ve hizmet kullanılabilirliğini arttırmak amacıyla bu tişörtü giyecek çalışanlar aldı.

3- Chad Mureta

6chad-mureta_780x445-a1fncszxrh
Chad Mureta 2009 yılında bir trafik kazası geçirdi bu kaza sonucunda 6 ay hastanede iyileşme tedavisi gördü bu tedavi sırasında doktorların iPhone’nuna erişebilir olduğunu fark etti. Chad akıllı telefonlara bazı ekstra güvenlik özellikleri gerektiğini düşündü ve parmak izi tarama uygulamasını tasarladı. Bu uygulamayı 1.800 dolara geliştirecek birini buldu ve üvey babasının kredi kartını kullanarak App Store programını başlattı kısa bir süre içerisinde 620.000 dolardan daha fazla gelir elde etti.

4- İsmi belirsiz bir adam

9anonim-sanat-eseri-bulma_780x443-65pkr3drz5

İsmi belirli olmayan bu arkadaş duvarı için eski mobilya satan bir yerden 30 dolara bir tablo satın aldı. Fakat tablonun ressam Martin Johnson Heade’ye ait olduğunu ne satanlar biliyordu nede bu arkadaş. Bir oyun tahtasında bu tablodaki resme benzer bir resim ile karşılaştı ve bu ayrıntıyı fark eden adam aldığı resim hakkında araştırma yapmaya başladı. Araştırmalarının sonucunda tablonun Martin Johnson Heade’ye ait olduğu ortaya çıktı. 1999 yılında altın kadife kumaş üzerinde sergilenen ve Magnolias olarak bilinen boyama 1.250 milyon dolara satıldı.

5- Richard T. James

1richard-t-james_780x445-2wj130ld2a
Donanmada makine mühendisi olarak görev yapan Richard gemi yolculuğu sırasında kendisine moral kaynağı olacak bir oyuncak icat etti. Slinky olarak bilinen bu oyuncağı geliştirmek için oldukça fazla zamanını harcayan James 500 dolar kredi alarak oyuncağı için çelik bobin bir makine geliştirdi. Gimbels Department Store’da oyuncağın tanıtım gösteri yapıldı ve hemen sonrasında tükendi. Şirket daha sonra 300 milyondan fazla Slinkys üretti ve dünyada çok ses getirdi.

6- Eric Lawes

7eric-lawes_780x443-a92j0mulrj
1992 yılında kaybettiği çekici aramak için arkadaşından metal detektör alan Eric çekicini ararken binlerce yıl öncesine ait gümüş ve brozn sikke, takı ve diğer tarihi kalıntılara rastladı. Birleşik Krallık yasalarında hazineyi bulanın elinde tutmasına izin verilmiyor hükümet bunun yerine Eric’e ve arazi sahibine 3 milyon doları ikiye bölerek takdim etti.

7- Phil Ozersky

8phil-ozersky_780x442-x8dwe2j6tp

Phil Ozersky, Busch Stadı’nda Mark McGwire’e kaşı beysbolda 70. gölünü attı. 40.000 kişiden fazla katılımın olduğu oyun sona erdiğinde Ozersky, topu almak istedi. Fakat yetkililer buna karşı çıktı. İnadında galip gelen oyuncu, daha sonra bu topu 3 milyon doların biraz üzerinde, bir ihalede sattı. Sattığı toptan kazandığı para ile engelli babası ve emekli annası için bir ev inşa ettiren Ozersky genetik araştırmalara ve çeşitli hayır kurumlarına da bağışta bulundu.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir