Home Teknoloji Haberleri Google Chrome artık daha hızlı olacak!
Google Chrome artık daha hızlı olacak!

Google Chrome artık daha hızlı olacak!

0

Google Chrome’u hızlandırmak için çoğunuz alternatif yöntemler aramışsınızdır, neyse ki önümüzdeki günlerde bu şekilde aramalar yapmanıza gerek kalmayacak. Dünyanın en yaygın kullanılan internet tarayıcısı ünvanına sahip olan Google Chrome birçok kullanışlı özelliği barındırmasına rağmen yüksek RAM tüketimi ve geç açılma problemleri yüzünden ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Google diğer firmaların aksine tarayıcısının bu eksiklerini gidermek için çaba gösteriyor. Bir süre önce bellek tüketim miktarını azaltmak için çalışmalar yaptığını duyuran Google şimdi ise Chrome’un açılış ve sayfa yükleme süresini kısaltmaya çalışıyor.

google-chrome-wallpaper-images-hd-wallpapers

Google Chrome’un 64 Bit sürümünün 53. versiyonu ve 32 Bit sürümünün 54. versiyonu ile kullanılmaya başlanan bu yeni teknoloji Google Chrome’un Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda %17 daha hızlı açılmasını sağlıyor, yeni sekmede açılan sayfaların ise %15 daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Genel olarak sayfa yükleme sürelerinde ise %6’lık bir hızlanma olduğuda belirtilmiş.

Bu hızlanmaların altyapısında ise PGO (Profile Guided Optimization) adlı bir teknoloji yer alıyor. Aslında bu teknoloji Microsoft Visual Studio geliştirici araçları arasında önceden bulunan bir özellikti ve çok yeni bir teknoloji olduğunu söyleyemeyiz.

just_google_chrome-1920x1080

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir