Home İlginç haberler Google.com’u satın alan adama Google ne kadar ödedi?
Google.com’u satın alan adama Google ne kadar ödedi?

Google.com’u satın alan adama Google ne kadar ödedi?

0

Ekim ayında Google.com’u başkasının sadece 12 dolara satın aldığı haberini paylaşmıştık.Aradan zaman geçti ve Google, domaini geri almak için adama ne kadar para verdiğini açıkladı.

Sanmay Ved, Google Domains’te google.com’un boşa düştüğünü gördükten sonra şansını denemek istedi ve Dünya’nın en çok ziyaret edilen sitesine bir dakikalığına sahip oldu.Olanları gören Google hemen bu işlemi iptal etti ve adama gizli bir ödül verdi.

sanmay-ved_20160130_125400

Google’ın blogundaki gönderi üzerinden duyurduğu üzere adama yapılan ödeme tam 6,006,13 dolar.Bu rakamlar aynı zamanda Google’ın rakamlarla yazımınıda oluşturuyor.Ved buradan kazandığı ödülü ise The Art of Living India‘ya bağışladı.Google bunu duyduktan sonra ödenen miktarı ikiye katladı. (Bir daha bağışlasın bir daha ikiye katlansın bunu da biz mi söyleyelim olm)

Google güvenlik ödülleri programı adı altında güvenlik açığı ve bug bulan kişileri ödüllendiriyor.Google şirketi 2015 yılında 300 araştırmacıya 2 milyon dolar vermiş durumda.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir