Home Teknoloji Haberleri Google Twitter’ı satın alabilir!
Google Twitter’ı satın alabilir!

Google Twitter’ı satın alabilir!

0

Geçtiğimiz gün önemli ekonomi yayınlarında, Twitter’ın satışa çıktığına dair iddialar öne sürüldü. Twitter gibi büyük bir sosyal medya devini satın almak için sıraya giren alıcıların arasında en ciddisinin Google olduğu söylenmekte.

2006 yılında kurulan Twitter kısa sürede büyük bir başarı yakalamış ve en büyük sosyal medya sitelerinden birisi olmuştu, kullanıcılarına 140 karakterle düşüncelerini anlatma imkanı veren Twitter’ın bildiğiniz üzere son yıllarda büyümesi oldukça yavaşladı. Kullanıcılarını canlandırmak ve yeni kitlelere ulaşmak için tanıtımları arttırmasına rağmen Twitter eski büyüme rakamlarını yakalayamıyor. 

343

Geçtiğimiz gün CNBC’de yayınlanan bir haberde Twitter’in satışa sunulduğu iddia edildi, bu habere göre Twitter’ı almak için mücadele eden şirketlerin arasında Salesforce ve Google en dikkat çeken isimler. Ancak haberde ismi açıklanmayan bir büyük teknoloji şirketinin de bu işin içinde olduğu söyleniyor.

 

Bundan önce Facebook’un hızlı yükselişini gören Google, Twitter’ı satın almak istemişti ancak Twitter kurucuları Google’a pek yüz vermemişti. Yayınlanan haberde yer alan iddialar gerçekten doğruysa Google bu sefer Twitter’ı satın almaya oldukça yakın gözüküyor.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir